Понад 50% кредитів бізнесу пішли на реструктуризацію позик

18 березня 2021, 10:25Новини170

Этот материал также доступен на русском

Найбільший приріст кредитування спостерігається в сегменті малого та середнього бізнесу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Понад 50% кредитів, які отримали клієнти, пішли на реструктуризацію кредитів. Про це розповів заступник голови НБУ Олексій Шабан під час форуму «Україна 30. Малий і середній бізнес та держава», – повідомляє finclub.

«Минулого року ми побачили активізацію кредитування, і саме в сегменті малого та середнього бізнесу ми зафіксували найбільший ріст. Наприкінці минулого року приріст кредитного портфеля МСБ становив 3% рік до року», – зазначив він.

Шабан нагадав про держпрограму «Доступні кредити 5-7-9%», за якою вже видано більше 10 тис. кредитів на понад 25,5 млрд грн.

«Понад 50% кредитів, які отримали клієнти, пішли на реструктуризацію кредитів. Це логічно з огляду на ситуацію з коронакризою», – зауважив він.

За його словами, з цих кредитів, менша частка пішла на інвестиційні програми, однак у Нацбанку вважають, що з пожвавлення економіки, таких кредитів буде видаватися більше.

Шабан також висловив сподівання, що ще одна урядова програма, така як кредитування підприємців під держгарантії, спростить доступ бізнесу до кредитних коштів.

«Ця програма дозволить банкам перекладати частину кредитних ризиків з позичальників на державу, що призведе до здешевлення кредитування», – наголосив він.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу