Зміна алгоритму отримання посвідчення водія: роз’яснення від МВС

18 травня 2022, 16:11Новини322

Зазначається, що ці зміни діють лише під час воєнного стану та три місяці після його завершення

  • Посилання скопійованоlink copied

Головні сервісні центри МВС продовжують та відновлюють роботу по всій території України. Наразі відновлено надання послуг в 125 Сервісних центрах МВС в 21 регіоні України. Відновлено роботу 6 Центрів на деокупованій Сумщині, 4 – на Чернігівщині, 2 центри на Харківщині, навіть не зважаючи на те, що там тривають бої. Також у планах відкрити СЦ МВС у Харкові. Про це під час брифінгу розповів Євген Мойсеєнко, керівник Головного сервісного центру МВС, повідомив Урядовий портал.

Застосування принципу екстериторіальності

«В час воєнного стану стало дуже важливим застосування принципу екстериторіальності під час складання теоретичної та практичної частини, при цьому зберігши безпекову складову отримання посвідчення водія. Кабмін підтримав нашу ініціативу. Громадяни, які переїхали в інше місто, отримали можливість скласти практичний іспит у будь-якому центрі МВС, а не лише там, де вони складали теорію», – сказав він.

Наприклад, громадянка Маріуполя закінчила автошколу у себе у місті, але через активні бойові дії та окупацію, вона виїхала до Києва. Тепер вона може скласти практику у будь-якому сервісному центрі МВС та забрати своє водійське посвідчення.

«Ми передбачили рішення ще однієї типової проблеми, коли людина не змогла забрати надруковане посвідчення. Ми юридично закріпили можливість забрати посвідчення у будь-якому центрі МВС. Таке ж рішення стосується і громадян, в яких закінчився термін позбавлення права керування», – наголосив Євген Мойсеєнко.

Наступне нововведення – застосування принципу екстериторіальності свідоцтва про реєстрацію авто при виїзді за кордон. “Це дуже важлива послуга, особливо для міжнародних перевізників. На час їхнього виїзду за кордон, їхні документи зберігались у Сервісному центрі. Раніше потрібно було звернутися лише в той сервісний центр, де цей документ був залишений. Наразі дуже багато таких документів лишилось на окупованих територіях. Тому власник автомобіля наразі має можливість прийти до будь-якого сервісного центру і повернути свій документ”, – йдеться в повідомленні.

Щодо навчання в автошколі

«Ми ввели можливість для автошкіл проводити теоретичну підготовку в онлайн-форматі. Крім цього, ми зменшили вміст тем для підготовки водіїв на 20% для категорій – В1, В, С1, С, та Е. Це дає можливість школам зменшити навчальні програми», – сказав керівник ГСЦ МВС.

Зазначається, що ці зміни діють лише під час воєнного стану та три місяці після його завершення та після їхнього оприлюднення вступають у силу.

Наступні зміни діятимуть на постійній основі. Навчання в автошколі буде розділено на два окремих етапи – теоретичний та практичний.

Раніше необхідно було завершити навчання в автошколі, скласти практичний іспит в школі, а потім звернутися до СЦ МВС, скласти іспит та отримати посвідчення. Тепер майбутній водій буде проходити теоретичне навчання в автошколі, без складання іспиту буде отримувати свідоцтво і потім звертатися до СЦ МВС для складання теорії. Потім особа проходить навчання з практичного керування в автошколі, складає практичний іспит в СЦ МВС та протягом двох років може отримати посвідчення водія.

Платні номерні знаки для всіх типів транспортних засобів

Також з’явилася можливість отримувати платні номерні знаки для всіх типів транспортних засобів. Раніше така опція була доступна лише для легкових автомобілів.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні