Зверніть увагу

У Кабміні дали поради, як накопичити на гідну пенсію

6 вересня 2021, 10:18Новини1549

Этот материал также доступен на русском

Для українців, яким зараз 30-40 років, пенсія може виявитися або зовсім недоступною, або настільки мізерною, що вони не зовсім не зможуть на неї існувати.

  • Посилання скопійованоlink copied

Для українців, яким зараз 30-40 років, пенсія може виявитися або зовсім недоступною, або настільки мізерною, що вони не зовсім не зможуть на неї існувати. Тому вже зараз нашим співгромадянам пропонують самим подбати про свій захист у старості, – пише Україна Комунальна.

Через несприятливу демографічну ситуацію, вже до 2050 року в Україні буде приблизно 10 мільйонів працездатних громадян на 12 мільйонів пенсіонерів. Такий прогноз дає Мінсоцполітики. При цьому, кажуть у профільному міністерстві, ще потрібно врахувати, що більша частина українців працює за кордоном і саме там платить податки зі своєї зарплати.

Тому, приблизно до 2050 року надходження в солідарний Пенсійний фонд настільки збідніють, що літнім громадянам або взагалі не буде чим виплачувати пенсію, або вона буде настільки мізерною, що на неї неможливо буде задовольнити навіть найелементарніші фізіологічні потреби.

“Мені, як сорокарічному, якщо нічого не змінювати в існуючій пенсійній системі – на пенсію розраховувати не варто. Вона або буде досить низькою, або взагалі вона буде мізерною”, – заявив глава Мінфіну Сергій Марченко.

Виходом із ситуації наша влада вважає накопичувальну пенсію, яка буде існувати паралельно із солідарною. При цьому якась частина внесків із зарплати українців буде накопичуватися на їх індивідуальних рахунках, і в старості їм почнуть повертати накопичені суми. Причому, це будуть тільки їхні гроші, які не поділять між усіма.

При цьому скептики вважають, що в Україні ця система не буде працювати, занадто багато у неї перешкод. Та й в парламенті поки не можуть прийти до спільного знаменника, як це повинно працювати. Закон про накопичувальну пенсію все ще допрацьовується і невідомо, коли буде прийнятий.

Тому фахівці вважають, що українцям вже зараз потрібно самим подбати про свою старість. Наприклад, відкладати щомісяця певну частину грошей на депозит в банку або робити внески до недержавних пенсійних фондів.

Що стосується депозитів, то зараз в Україні вони більш надійно захищені законом, ніж раніше. У разі банкрутства банку, вкладникам гарантовано відшкодують їхні гроші в розмірі до 400 тисяч гривень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
У 2023 році рішення Комісії взагалі не оскаржувались у судовому порядку, а у 2022 році було подано 1 позов

НААКУ

Статті • Влада i люди
Робота арбітражного керуючого необхідна та складна з кількох причин

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

ДПС

Статті • Влада i люди
Слід зразу наголосити, що ніяких кардинальних змін у принципах оподаткування доходів фізичних осіб не відбулось

НААКУ

Статті • Влада i люди
Окремо на заході було проведено лотерею та благодійний збір на допомогу одному з українських військових підрозділів

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом