Фіксований курс захищає гривневі заощадження українців, – НБУ

26 травня 2022, 09:04Новини341

Этот материал также доступен на русском

Фіксований курс допомагає стримувати темпи зростання цін та задовольняти потреби економіки, яка повільно приходить до тями

  • Посилання скопійованоlink copied

Заступник глави НБУ Юрій Гелетій в інтерв`ю виданню “Forbes Україна” повідомив, що Національний банк наразі не обговорює питання підвищення рівня фіксованого курсу.

“Ми поки не обговорюємо це питання. Працюємо у межах наявного курсу”, – зазначив Ю. Гелетій.

Відповідаючи ж на питання, чи варто очікувати, що Нацбанк відмовиться від жорсткої фіксації курсів міжбанку за формулою «офіційний курс +1%» або, принаймні, розширить цей коридор, заступник глави НБУ зауважив:

“Поки тримаємо все так, як є. Фіксований курс допомагає стримувати темпи зростання цін та задовольняти потреби економіки, яка повільно приходить до тями. Далі будемо слідкувати за ситуацією на ринку”.

За словами Ю. Гелетія, НБУ може розглядати питання відміни обмеження для банків, яке дозволяє продавати валюту за принципом «скільки купив-стільки продав, “лише у комплексі із поступовим дозволом на купівлю валюти на безготівковому ринку під некритичні потреби” (цитата).

“Для цього мають скластися відповідні умови, щоб мінімізувати тиск на ринок. Й подивимося спочатку, як ринок відреагує на вільне курсоутворення у роздробі”, – додав заступник глави Національного банку.

Ю. Гелетій уточнив, що Нацбанк готовий розглянути відмову від фіксації курсу за настання низки умов, зокрема – зниження невизначеності, повʼязаної з воєнними діями. Це означає припинення гарячої фази війни. Інші передумови – стабілізація валютних надходжень та покращення ситуації на фінансовому ринку.

“Зрозуміло, що у довгостроковому періоді фіксований курс має більше недоліків – це створює економічні дисбаланси, знижує конкурентоспроможність наших виробників. При цьому сам по собі плаваючий курс не є самоціллю, він виступає засобом досягнення макрофінансової стабільності. У коротшій перспективі фіксація вирішує кілька важливих для держави завдань: запобігає паніці, захищає від знецінення гривневі заощадження, здешевлює вартість критичного імпорту. Тому в поточних умовах фіксований курс є необхідним заходом.

<…> Ми керуємося двома основними завданнями: зберегти валютні ресурси для пріоритетних видатків на оборону та критичний імпорт та не допустити непродуктивного відтоку капіталу”, – підкреслив заступник глави НБУ.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону