Мене особисто дуже здивувала ініціатива створення нового Фінансового суду, – О. Бондарчук

15 березня 2021, 10:10Новини266

Этот материал также доступен на русском

В Україні немає якісної статистичної інформації щодо структури боргів, типу забезпечення, підсудності справ (фізичні особи, юридичні, держпідприємства, приватний сектор).

  • Посилання скопійованоlink copied

Днями Нацбанк провів круглий стіл, щодо ініціатив вдосконалення механізмів захисту прав кредиторів, позичальників, вкладників та інвесторів у судовому порядку. Захід виявився дуже актуальним та корисним для гравців ринку.

Так, в.о. Голови Національної асоціації арбітражних керуючих України Олександр Бондарчук подякував керівництву НБУ за запрошення та можливість висловити свою думку з цих болючих для банків питань та зазначив, що дискусія видалася напруженою та між тим – цікавою та продуктивною.

“На мій погляд, на такий круглий стіл потрібно запрошувати ще і представників суддівської спільноти (суддів Верховного Суду, членів ВРП), адже існуючі проблеми судової системи дуже сильно впливають на якість роботи с проблемною заборгованістю. Хоча, не тільки в цьому проблема. Мене особисто дуже здивувала ініціатива створення нового Фінансового суду.

Ця ініціатива якраз викликала жваву дискусію, в ході якої навіть представники банківської спільноти виразили сумніви, щодо доцільності створення такої інституції.

НБУ надав статистику: «42% усіх справ в судах – кредитні, це 170 000 справ на 140 000 000 000 грн». Але, в нас немає якісної статистичної інформації щодо структури боргів, типу забезпечення, підсудності справ (фізичні особи, юридичні, держпідприємства, приватний сектор).

Скільки з цих справ щодо стягнення 1 млрд, або більше боргу, скільки – 10 000 грн або менше, скільки боргів у процедурах банкрутства, скільки боргів не стягуються через різноманітні мораторії тощо. Узагальнюючи, у нас є інформація «про середню температуру по лікарні», виходячи з якої простіше всього критикувати суди. Та попри за все, банківська спільнота каже, що є проблеми і з виконавчими провадженнями, з виконавчими написами нотаріусів, якістю фахової підготовки банківських співробітників щодо роботи з NPL портфелями, з нестачею суддів в регіонах та затягуванням справ, невизначеністю підсудності для деяких спорів, несталістю законодавства (наприклад, законодавство про банкрутство в Україні кардинально змінюється кожні 5 – 6 років), недостатньою якістю роботи правоохоронної системи щодо захисту кредиторів від шахрайських дій боржників (але чомусь не згадувалось про шахрайських дії кредиторів) тощо”, – зазначає очільник НААКУ.

При цьому пан Бондарчук резюмує, що “проблем багато та, на жаль, немає такої «чарівної палички», яка одним помахом все вирішить. Потрібно кожен день працювати, вдосконалювати систему та вдосконалюватися самим”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
Серед найближчих завдань НААКУ – продовжити роботу з передачі функцій щодо підвищення кваліфікації від Міністерства юстиції та просувати законопроєкти 4409 і 7442

НААКУ

Статті • Влада i люди
Післявоєнна ситуація, як кажуть, посадить в один човен (мабуть, вперше в історії України) боржника разом з кредиторами

НААКУ

Статті • Влада i люди
На початку червня вже є інформація про суттєві виплати по Дніпропетровській та Запорізькій областях. Раніше АК отримували винагороду по Полтавській, Сумській, Тернопільській та Харківській областях

НААКУ

Статті • Влада i люди
Важко зрозуміти мету і завдання щодо удосконалення порядку проведення перевірок арбітражних керуючих в контексті ролі держави у сфері регулювання відносин неспроможності

НААКУ

Статті • Влада i люди
Виконуючи складну, морально виснажливу роботу, він, як і інші представники юридичної професії, хоче отримувати гідну оплату. До того ж, вчасно.

НААКУ

Статті • Влада i люди
НААКУ має стати не тільки активним учасником законотворчого процесу, але й формувати порядок денний