Мене особисто дуже здивувала ініціатива створення нового Фінансового суду, – О. Бондарчук

15 березня 2021, 10:10Новини320

Этот материал также доступен на русском

В Україні немає якісної статистичної інформації щодо структури боргів, типу забезпечення, підсудності справ (фізичні особи, юридичні, держпідприємства, приватний сектор).

  • Посилання скопійованоlink copied

Днями Нацбанк провів круглий стіл, щодо ініціатив вдосконалення механізмів захисту прав кредиторів, позичальників, вкладників та інвесторів у судовому порядку. Захід виявився дуже актуальним та корисним для гравців ринку.

Так, в.о. Голови Національної асоціації арбітражних керуючих України Олександр Бондарчук подякував керівництву НБУ за запрошення та можливість висловити свою думку з цих болючих для банків питань та зазначив, що дискусія видалася напруженою та між тим – цікавою та продуктивною.

“На мій погляд, на такий круглий стіл потрібно запрошувати ще і представників суддівської спільноти (суддів Верховного Суду, членів ВРП), адже існуючі проблеми судової системи дуже сильно впливають на якість роботи с проблемною заборгованістю. Хоча, не тільки в цьому проблема. Мене особисто дуже здивувала ініціатива створення нового Фінансового суду.

Ця ініціатива якраз викликала жваву дискусію, в ході якої навіть представники банківської спільноти виразили сумніви, щодо доцільності створення такої інституції.

НБУ надав статистику: «42% усіх справ в судах – кредитні, це 170 000 справ на 140 000 000 000 грн». Але, в нас немає якісної статистичної інформації щодо структури боргів, типу забезпечення, підсудності справ (фізичні особи, юридичні, держпідприємства, приватний сектор).

Скільки з цих справ щодо стягнення 1 млрд, або більше боргу, скільки – 10 000 грн або менше, скільки боргів у процедурах банкрутства, скільки боргів не стягуються через різноманітні мораторії тощо. Узагальнюючи, у нас є інформація «про середню температуру по лікарні», виходячи з якої простіше всього критикувати суди. Та попри за все, банківська спільнота каже, що є проблеми і з виконавчими провадженнями, з виконавчими написами нотаріусів, якістю фахової підготовки банківських співробітників щодо роботи з NPL портфелями, з нестачею суддів в регіонах та затягуванням справ, невизначеністю підсудності для деяких спорів, несталістю законодавства (наприклад, законодавство про банкрутство в Україні кардинально змінюється кожні 5 – 6 років), недостатньою якістю роботи правоохоронної системи щодо захисту кредиторів від шахрайських дій боржників (але чомусь не згадувалось про шахрайських дії кредиторів) тощо”, – зазначає очільник НААКУ.

При цьому пан Бондарчук резюмує, що “проблем багато та, на жаль, немає такої «чарівної палички», яка одним помахом все вирішить. Потрібно кожен день працювати, вдосконалювати систему та вдосконалюватися самим”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
Чим більше арбітражних керуючих проголосує, тим чіткішим і однозначним вийде сигнал від спільноти

НААКУ

Статті • Влада i люди
Національний банк України стає обов’язковим учасником справ про банкрутство страховика

НААКУ

Статті • Влада i люди
Висновки за результатом проведеного аналізу ФГД – це головне підґрунтя для розшуку та повернення активів боржника

НААКУ

Статті • Влада i люди
У 2023 році рішення Комісії взагалі не оскаржувались у судовому порядку, а у 2022 році було подано 1 позов

НААКУ

Статті • Влада i люди
Робота арбітражного керуючого необхідна та складна з кількох причин

НААКУ

Статті • Влада i люди
Окремо на заході було проведено лотерею та благодійний збір на допомогу одному з українських військових підрозділів