Ураження санкційною зброєю: хроніки 28 квітня
Этот материал также доступен на русском
Громадяни США та Великобританії не лише підтримують вихід нацкомпаній з російського ринку, але й готові бойкотувати товари тих, хто залишається працювати у країні-агресорі

Поки Росія намагається налякати Європу “самоембарго” на торгівлю власним газом, у самій Європі задумалися над тим, як конфіскувати заморожені російські активи. Зокрема, з такою ініціативою виступила Польща, міністр закордонних справ якої Павел Яблонський запропонував конфісковувати російські активи на користь України. “Ми вважаємо, що має бути прийняте політичне рішення, що ми хочемо йти в цьому напрямку, і що ми готові конфіскувати ці активи назавжди. Як це робити — ми відкриті для обговорення”, — заявив він.
Хоча шлях до конфіскації російських активів у Європі та у США дуже непростий. На відміну від росії, на Заході прийнято поважати права власності. Деякі юристи попереджають, що надто сильне спрощення процедури арешту створить небезпечний прецедент і поставить під загрозу права власності. Тож для конфіскації російських активів потрібно розробити спеціальний законодавчий механізм, або ж проводити довгі та складні судові процедури.
А тим часом, 27 квітня Росстат опублікував дані про реальні доходи населення за січень—березень 2022 року. Виявилося, що у першому кварталі, який захопив початок війни, ці доходи скоротилися на 1,2% у річному вираженні. Головний фактор падіння – різке зростання цін в умовах санкцій та девальвації рубля: у березні річна інфляція в Росії підскочила до 16,7% з 9,2% у лютому. Таких цифр не було із 1999 року. Реальні пенсії у березні скоротилися на 7,1% у співідношенні до лютого та на 8,3% у річному вираженні. Квартальні витрати росіян (17,1 трлн. рублів) перевищили їх доходи (15,82 трлн. рублів). Це означає, що вони витрачали заощадження (мінус 1,3 трлн рублів). Переважна частина витрат пішла на поточне споживання. А зростання ВВП у річному вираженні за підсумками березня сповільнилося до 1,6% із 4,3% у лютому.
Втім, далі ситуація буде тільки гіршою, бо громадяни США та Великобританії не лише підтримують вихід національних компаній з російського ринку, але й готові бойкотувати товари тих, хто залишається працювати у країні-агресорі. Тож економічний потенціал росії просідатиме й надалі.
Ситуація станом на 28 квітня 2022 року
- Палата представників США ухвалила законопроект, який закликає президента Джо Байдена продати заморожені в США предмети розкоші російських підсанкційних олігархів, а кошти спрямувати на допомогу Україні.
- Швейцарія запровадила нові санкції проти росії. Зокрема, у випадку з рф йдеться про заборону імпорту бурого і кам’яного вугілля, та товарів, що є важливим джерелом доходів для росії, зокрема, деревини, цементу, морепродуктів та чорної ікри. Також уряд заборонив експортувати в росію товари, які “спроможні посилити її індустріальний потенціал”, у тому числі промислових роботів та деякі види хімічної продукції. Заборонено підтримку компаній, що знаходяться у власності або під контролем російської держави, а також реєстрацію трастів для громадян росії.
- Косметична компанія Coty йде з росії. Їй належать такі бренди косметики, засобів догляду за шкірою та парфумерії, як Burberry, Calvin Klein, Chloé, Gucci, Hugo Boss, Lancaster, CoverGirl, Max Factor, Rimmel, Sally Hansen, Adidas та ін. У 2021 році обсяг продажів Coty склав $4,63 млрд, на росію припало трохи більше ніж 3%.
- Через війну в Україні російський ринок онлайн-відеосервісів вперше за свою історію показують падіння, причому відразу на 46,3%, повідомляє «Комерсант» з посиланням на дані аналітиків. Причиною буде призупинення рекламної активності світових брендів у росії та обмеження ліцензійних прав на кіно та серіали. Минулого року виторг російських відеосервісів склав рекордні 98,9 млрд рублів.
- Обсяг експорту автомобілів з Республіки Корея до росії у першому кварталі 2022 року скоротився на 37,7%, до $355 млн, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать опубліковані у четвер, 28 квітня дані місцевої митної служби.
- Влада Франції заарештувала три вілли на півдні країни, які належать російським бізнесменам. Про це повідомив телеканал BFM. Йдеться про нерухомість, якою володіє Олег Дерипаска, у районі Сен-Тропе. Інша вілла, за твердженням телеканалу, належить Кирилові Шамалову. Вона знаходиться у Біарріці. Особняк “Тріанон”, що є власністю Муси Бажаєва, розташований у Сен-Жан-Кап-Ферра.
- Japan Tobacco розглядає варіант продажу свого тютюнового бізнесу у росії. Під час оприлюднення фінансових результатів за І квартал 2022 року Масамічі Терабатаке, президент та генеральний директор JT Group заявив наступне: «Ми глибоко стурбовані розвитком війни в Україні, де багато людей стикаються з трагедією та розрухою. На сьогодні ми виділили близько 5 мільйонів доларів США на гуманітарну допомогу. Як було оголошено 10 березня, ми призупинили нові інвестиції та маркетингову діяльність у росії. Враховуючи складну та непередбачувану обстановку, JT Group продовжує оцінювати різні варіанти свого російського бізнесу, включаючи потенційну передачу права власності».
- Британська компанія Inchcape, що спеціалізується на міжнародній дистрибуції автомобілів, продасть своє відділення місцевому менеджменту. Про це йдеться у її заяві, поширеній у четвер, 28 квітня. Угода має відбутися у травні, додали в компанії. Відповідно до її умов вартість російського відділення оцінюється в €76 млн. Розрахунки за цією сумою між місцевим менеджментом і материнською компанією будуть проводитися протягом п’яти років щорічними платежами. В Inchcape також зазначили, що не мають наміру повертатися на російський ринок.
- Британська компанія Aveva, яка виробляє інженерне та промислове програмне забезпечення (ПЗ), повідомила про скорочення своєї діяльності в росії у зв’язку з війною в Україні та запровадженням санкцій проти російських компаній. Aveva, що входить до індексу Лондонської фондової біржі FTSE 100, є одним з найбільш популярних виробників ПЗ, що використовується в нафтогазовій та хімічній галузях, гірничій справі, а також низці інших сфер.
- Провідний шведський виробник рослинних олій та жирів AAK (AarhusKarlshamn) 27 квітня ухвалив рішення про контрольований вихід з ринку рф через її військове вторгнення в Україну. Як повідомили в компанії, вихід з російського ринку включає продаж спільного підприємства (СП) компанії в росії та закриття місцевої збутової компанії ААК, інформує Інтерфакс-Україна.
- Музичний стримінговий сервіс Spotify, який раніше оголосив про вихід із Росії, припинив надання послуг для 2,1 млн користувачів з рф.
- Міжнародний готельний оператор Hyatt з 14 травня зупиняє операційне управління готелями на території росії. Про це йдеться у повідомленні ТОВ “Хотел девелопмент компані”, яке є власником готелів мережі Hyatt у Єкатеринбурзі, передає Інтерфакс-Україна. Як зазначається, управління двома готелями в Єкатеринбурзі буде передано російським співробітникам.
- Асоціація кінотеатрів в рф попередила про загрозу закриття половини залів, адже бракує репертуару через бойкоти компаній.






-
Виклик екстрених служб за номером 112 доступний вже на Львівщині, Вінниччині, Житомирщині, Черкащині та ЧернігівщиніВчора, 18:00 • Новини
-
Зверніть увагуПритягують гроші: які страви повинні бути під час святкування Нового 2024 рокуВчора, 17:49 • Новини • Зверніть увагу
-
Китайський гороскоп підкаже ідеальний час, коли найкраще зіграти весілля в рік ДраконаВчора, 17:38 • Новини
-
Огляд ЗМІУ Ферстаппена — найвища зарплата серед гонщиків «Формули-1» у 2023 роціВчора, 17:27 • Новини • Огляд ЗМІ
-
За кордономGoogle платитиме канадським ЗМІ $73 мільйони на рік за те, щоб новини залишалися в пошукуВчора, 17:17 • Новини • За кордоном
-
Більшість українців вважають вибори під час війни небезпечними і безглуздими – ЗеленськийВчора, 17:07 • Новини
-
ДБР затримало співробітника Львівської митниці на систематичних хабарях за оформлення товарів як «гуманітарку»Вчора, 17:00 • Новини
-
Україна у листопаді експортувала максимальний обсяг зерна за останні пʼять місяцівВчора, 16:51 • Новини
-
Колізії та конфліктиУкраїна та Польща напрацювали заходи для розблокування кордону. ДеталіВчора, 16:42 • Новини • Колізії та конфлікти
-
Юлія Лапутіна: Вже 840 кандидатів у помічники ветеранів долучилися до проекту МінветеранівВчора, 16:33 • Новини
-
В Опендатабот оприлюднили антирейтинг найбільш аварійних областей УкраїниВчора, 16:26 • Новини
-
Проекти та інноваціїПрезидент Microsoft переконаний, що надрозумний ШІ не з’явиться у найближчі 12 місяцівВчора, 16:16 • Новини • Проекти та інновації
-
За кордономШвейцарія заморозила російських активів на майже $9 мільярдівВчора, 16:06 • Новини • За кордоном
-
СоцмережіУ WhatsApp з’явилася важлива функція приватності, якої не вистачає в TelegramВчора, 15:55 • Новини • Соцмережі
-
Огляд ЗМІЯк українці ставляться до розваг під час війни: результати опитуванняВчора, 15:45 • Новини • Огляд ЗМІ
-
Україна запустить програму субсидування автокредитівВчора, 15:35 • Новини
-
У Києві викрили 2 нарколабораторії з щомісячним обігом у 300 тис. гривеньВчора, 15:25 • Новини
-
Зверніть увагуВ Україні різко виросли ціни на картоплю, цибулю та капустуВчора, 15:15 • Новини • Зверніть увагу
-
За кордономУ Неаполі знайшли загублену картину Сандро БоттічелліВчора, 15:03 • Новини • За кордоном
-
Світовий банк дасть по 120 доларів на людину: хто отримає допомогуВчора, 14:53 • Новини
-
Колізії та конфліктиВ Чернігові з хабарем у понад 140 тис. грн затримали начальника управління міськради (ВІДЕО)Вчора, 14:44 • Новини • Колізії та конфлікти
-
Верховний Суд висловився щодо звільнення від сплати судового зборуВчора, 14:34 • Новини
Матеріали за темою

Розслідування

Розслідування

Дослідження

Війна з Росією

Війна з Росією
