За кордоном

Франція конфіскувала три нові вілли російських олігархів. Серед них – і власність колишнього зятя путіна

28 квітня 2022, 09:56Новини443

Этот материал также доступен на русском

Вілли на Лазурному березі, а також у Біарріці були конфісковані за вказівками з Міністерства економіки та фінансів Франції

  • Посилання скопійованоlink copied

Франція продовжує полювання на російські активи та майно. Після заморожування чотирьох яхт, шести гелікоптерів і близько тридцяти віл, служби Bercy (підконтрольні Міністерству економіки та фінансів Франції) конфіскували три нові вілли олігархів на півдні Франції.

Таким чином, казначейство додало до “санційного” списку маєток “Вар” Олега Дерипаски. Нерухомість розташована між муніципалітетами Сен-Тропе і Раматюель, було придбане у 2005 році. Мільярдера і засновника алюмінієвого гіганта Rusal не врятувало навіть те, що наприкінці лютого він засудив війну в Україні. Яхту олігарха вже захопили на Мальдівах ще наприкінці березня.

Друга арештована вілла належить колишньому зятю володимира путіна Кирилу Шамалову. Розташована в Біарріці ця будівля була придбана молодим 32-річним російським мільярдером ще у 2012 році. Колишній чоловік Катерини Тихонової, молодшої дочки президента росії, Кирило Шамалов є сином Миколи Шамалова, відомого в якості особистого банкіра путіна. Зокрема, він розбагатів, придбавши за кілька сотень доларів 3,8% акцій нафтогазового гіганта «Сибур», які зараз коштують кілька сотень мільйонів.

І остання велика “здобич” французької влади – велика нерухомість, розташована на Лазурному березі в Сен-Жан-Кап-Ферра. Маєток називається “Тріаноном”, оскільки є копією знаменитого палацу, розташованого неподалік Версальського палацу, і належить чеченському бізнесмену Мусі Бажаєву, який придбав його в 2000-х роках. Він очолює енергетичну групу Alliance, створену в 1998 році його братом, займає 139-те місце у рейтингу Форбс.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах