За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 27 квітня

27 квітня 2022, 13:35Новини381

Этот материал также доступен на русском

“Країна-бензоколонка” перетворюється на джерело токсичних активів

 • Посилання скопійованоlink copied

Щодня російська армія витрачає на війну з Україною сотні мільйонів доларів, ще мільйони доларів втрат зазнає її армія у вигляді знищеної техніки, яку вже не вдасться відновити через санкції. Однак збитки від війни для росії проявляються не лише у цьому. “Країна-бензоколонка” перетворюється на джерело токсичних активів. Навіть найпалкіші прихильники бізнесу з рф почали це розуміти та відмовлятися від співпраці з агресором.

Ситуація станом на 27 квітня 2022 року

 • Війна в Україні, хоч і з запізненням, проте показала німцям справжнє обличчя росії. 26 квітня міністр економіки Німеччини Роберт Габек (на фото) заявив, що його країна вже готова до запровадження ембарго на торгівлю російською нафтою. “Сьогодні я можу сказати, що ембарго стало прийнятним для Німеччини”, — заявив він. Щоправда, залежність Німеччини від російської нафти не така значна, як від російського газу — лише 12% поставок нафти до ФРН припадає на Росію. Знайти заміну цим обсягам у Німеччині планують протягом “лічених днів”.

 • Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила, що федеральний уряд країни змінить свій закон про санкції, щоб дозволити перерозподіл вилучених та підсанкційних іноземних активів як компенсацію жертвам або допомогу у відновленні іноземної держави після війни. Про це повідомляє Канадська телерадіокорпорація (CBC), передає Інтерфакс-Україна. “Сьогодні ми шукаємо можливість не лише заарештовувати, а й дозволяти конфіскувати активи фізичних та юридичних осіб, які перебувають під санкціями, та компенсувати жертвам виручку. Ці зміни зроблять санкційний режим Канади першим у G7, який дозволить такі дії”, – заявила Джолі.
 • МЗС Нідерландів зупиняє видачу короткострокових віз громадянам рф з 27 квітня. Росіяни можуть претендувати на отримання гуманітарних віз, за наявності тимчасової посвідки на проживання або поважних причин.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 26 квітня
Новини • Війна з Росією
 • Великі комерційні банки в Естонії у зв’язку з війною в Україні призупиняють платежі в росію та білорусь, а також прийом платежів із цих країн. Про це пише національний мовник ERR, який провів моніторинг дій банків. Зокрема, банк Coop не робить платежі до росії та республіки Білорусь з 20 квітня.
 • Swedbank також призупинив платіжні послуги у напрямку росії та білорусі 20 квітня, за винятком поодиноких випадків, пов’язаних з державними інтересами Естонії або які мають гуманітарні причини, наприклад, пересування пенсійних грошей, додає ERR. З 1 червня банк SEB також призупиняє отримання платежів.
 • Повідомляється, що банк Luminor призупинить вихідні платежі до росії та білорусі з 1 червня, а вхідні платежі – з 1 липня.

 • Через санкції та викликані ними логістичні, торгові та фінансові обмеження з російських компаній виходять іноземні інвестори, як це сталося з виробником яблук “Алма Холдінг”.
 • Німецька компанія з управління активами DWS Group призупиняє інвестиції в російські цінні папери.
 • Французька енергетична корпорація Schneider Electric має намір продати свої активи у росії місцевому інвестору. Про це компанія повідомила у своєму звіті про фінансові результати за I квартал 2022 року, опублікованому в середу, 27 квітня. “Після ретельного аналізу своєї структури та можливостей Schneider Electric сьогодні оголошує про підписання листа про наміри продати Schneider Electric Russia місцевій керуючій команді. Ця угода підлягатиме схваленню місцевою владою”, – йдеться у комюніке. Таким чином компанія розраховує списати до €300 млн чистої балансової вартості, а також “здійснити безготівкове відновлення резерву з переказу валюти, пов’язаного з цією діяльністю, який зараз оцінюється в €120 млн”.

 • Американська компанія UPS, що спеціалізується на експрес-доставці та логістиці, призупинила роботу в Україні, рф і білорусі “через ситуацію в Україні”.

 • У Фінляндії виконавча служба конфіскувала частку власності підсанкційного російського олігарха Геннадія Тимченка у гельсінкській Hartwall Arena. Як пише “Європейська правда”, про це повідомляє Yle.
 • Міжнародна федерація хокею позбавила рф права на проведення чемпіонату світу у 2023 році. Турнір мав пройти у травні наступного року у Санкт-Петербурзі.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”