За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 26 квітня

26 квітня 2022, 11:09Новини508

Этот материал также доступен на русском

Країна-агресор на довгі роки, якщо не назавжди, втратила статус надійного партнера для будь-якого бізнесу

 • Посилання скопійованоlink copied

Новий пакет санкцій проти росії за її агресію проти України вже на столі переговорів ЄС та США. Його основна ціль — нафтова галузь країни-агресора, яка, завдяки світовій енергетичній кризі, продовжує живити воєнну машину рф. Проте навіть без нових антиросійських санкцій державі-терористу з кожним днем стає все складніше знайти покупців на своє “чорне золото”.

Обсяг нафтодоларів вже невдовзі може дуже суттєво скоротитися, а з накопиченими за попередні періоди багатствами Росії доведеться розпрощатися на користь України.

Водночас країна-агресор на довгі роки, якщо не назавжди, втратила статус надійного партнера для будь-якого бізнесу. Через це потік компаній, що хочуть полишити росію, не припиняється.

Ситуація станом на 26 квітня 2022 року

 • Уряд Австрії оголосив, що працює над планом відмови від російського газу. Про це повідомив президент Австрії Александер Ван дер Беллен (на фото). Президент обговорив з австрійським міністром енергетики Леоноре Гевесслер необхідність якнайшвидшого скорочення залежності від імпорту газу з росії та розвитку відновлюваних джерел енергії.

 • На росії, швидше за все, будуть скасовані прямі вибори губернаторів. Очікується, що рішення незабором оголосить володимир путін. Втім передвиборчі кампанії в регіонах вже фактично згорнуті і без того. Ймовірно, влада побоюється, що до єдиного дня голосування 11 вересня росіяни повніше відчують ефект санкцій.
 • Пасажиропотік групи «Аерофлот», до якої крім однойменної авіакомпанії входять «Перемога» та «Росія», у березні впав на 15,7% на внутрішніх лініях та на 50% на міжнародних. Найсильніше в групі впав пасажиропотік компанії “Аерофлот” – на третину.

 • SITA відключає російські авіакомпанії від системи World Tracer з 25 квітня. Наразі ПАТ Аерофлот та ТОВ «Перемога» вже відключили. World Tracer — це система глобального пошуку багажу. Допомагала швидко шукати втрачений багаж пасажирів шляхом обміну даними між аеропортами. Використовується всіма авіакомпаніями, членами IATA. Її членами є понад 2800 аеропортів.
 • Volvo Cars і Jaguar Land Rover слідом за General Motors скорочують свої російські офіси – JLR фактично йде з рф, в штаті залишають лише персонал, який координуватиме адміністративні взаємодії на етапі закриття юрособи.

 • WPP припиняє діяльність у рф. Рада директорів WPP дійшла висновку, що присутність WPP у рф суперечитиме цінностям їхньої компанії, і тому вони припиняють свою діяльність у країні. WPP — британський міжнародний холдинг у галузі комунікацій та реклами.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 25 квітня
Новини • Війна з Росією
 • WEX з початку війни в Україні дотримується всіх санкцій проти рф. WEX не займається бізнесом у рф і не має там співробітників та офісів. Однак вони переоцінили їхні стосунки з Лукойлом і вирішили припинити їх. Також вони хочуть вийти за межі того, що від них вимагається, щоб жодна з їхніх операцій жодним чином не сприяла агресивним діям путіна або його підтримці. WEX Inc. є постачальником послуг з обробки платежів та управління інформацією для комерційного й державного автопарку.
 • WeWork доопрацьовує рішення з продажу бізнесу в рф та призупиняє всі плани щодо розширення бізнесу в цьому регіоні. WeWork — американська компанія, що працює у сфері комерційної нерухомості та надає гнучкі робочі простори для стартапів та інших компаній.

 • Tietoevry завершує вихід із рф. Після того, як 3 березня компанія оголосила про припинення діяльності у росії, Tietoevry продає свій бізнес, який викуплений місцевим менеджментом. З цією угодою Tietoevry зупиняє всі свої локальні операції у росії і передає всі свої обов’язки, зокрема співробітників, юридичні та регуляторні органи, новим власникам. Tietoevry — скандинавська компанія з надання ІТ-послуг для промисловості та сфери обслуговування.
 • Teradata припинила вести бізнес у рф на початку цього місяця. Також вона припинила взаємодію з клієнтами, зокрема обслуговування всіх російських облікових записів. Teradata Corporation — технологічна компанія, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення для баз даних та аналітики даних, а також на стратегічному ІТ-консалтингу.
 • Компанія Ural Motorcycles, що займається випуском важких мотоциклів з люлькою, переносить виробництво з росії до Казахстану.
 • Російські оператори вагонів стикаються з дефіцитом касетних підшипників для інноваційних вагонів після того, як про припинення роботи в РФ оголосили всі їх виробники – Amsted Rail, Timken та шведська SKF.
 • Найбільший європейський туроператор TUI направив у готелі Туреччини листа з вимогою скасувати бронювання російських туристів. Такі заходи TUI змусили вжити прибалтійські туроператори, які співпрацюють із компанією. Фірми висунули ультиматум: у готелях, де відпочивають їхні туристи, не має бути росіян. Існуючі броні мають бути скасовані, а мандрівники з рф – виселені.

 • Фінський концерн Valio, що спеціалізується на молочних продуктах, передасть російське виробництво компанії “Велком”
 • Правоохоронці США провели обшуки у російського олігарха Олега Дерипаски, який з 2018 року знаходиться під санкціями, і вилучили коштовні картини Дієґо Рівери та взуття Prada. Про це повідомляє Bloomberg. Заходи були необхідні для пошуку інформації про те, яким чином і чи керував Дерипаска грошовими потоками після накладення санкцій. В ході обшуків ФБР вилучили низку коштовних картин, туристичні черевики, посуд, фінансові документи, телефонні рахунки та інші документи.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”