Що станеться з вашим сном, якщо ви припините пити каву

29 березня 2024, 11:15Новини229

Этот материал также доступен на русском

Експерти рекомендують скорочувати споживання кави поступово, і з часом симптоми вщухнуть. Передбачається, що цикл сну знову вирівняється через 7-14 днів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Якщо ви відмовитеся від кави, ваш сон має покращитися. Однак, як стверджують експерти, статися це може не відразу. І чим більше кави ви п’єте, тим важчим може бути цей перехід, пише УНІАН, з посиланням на healthdigest.com.

“Причина, через яку кава може ускладнювати сон, полягає в тому, що кофеїн перешкоджає денному накопиченню в мозку хімічної речовини, відомої як аденозин. Що вищий рівень аденозину в мозку до кінця дня, то сильніше ви втомлюєтеся до ночі”, – ідеться в публікації.

Згідно з опитуванням, проведеним у 2023 році, майже 80% учасників, які щодня п’ють каву, повідомили, що випивають дві або більше чашок протягом робочого тижня. І в людей із вищим споживанням кави різке припинення її вживання може призвести до порушень циклу сну.

“У завзятих любителів кави ці порушення сну можуть набути форми безсоння, одного з багатьох потенційних симптомів припинення вживання кофеїну”, – говориться у публікації.

Експерти рекомендують скорочувати споживання кави поступово, і з часом симптоми вщухнуть. Передбачається, що цикл сну знову вирівняється через 7-14 днів. Зазначається, що після закінчення цього часу спостерігається поліпшення сну.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?