Колізії та конфлікти

Руслану Бандуристому обрано запобіжний захід у вигляді домашнього нічного арешту

17 травня 2021, 19:45Новини1071

Професійна спільнота арбітражних керуючих налаштована рішуче відстоювати правду, як й сам Руслан Бандуристий

  • Посилання скопійованоlink copied

14 травня 2021 року арбітражному керуючому Руслану Бандуристому було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього нічного арешту, – повідомляє інформаційний портал “Банкрутство & Ліквідація”.

То недарма сам Р.Бандуристий, перебуваючи в якості спікера на бутик-конференції “Кодекс України з процедур банкрутства та арбітражні керуючі: зміна фасаду чи нова ера?”, що відбувалась цього ж дня, зазначив наступне: “Я впевнений, що наша країна потребує спеціалістів для розвитку економіки. Тому ми не повинні сидіти у в’язниці, ми повинні працювати”.

Почнемо з самого початку історії. 11.03.2019 арбітражний керуючий Бандуристий Р.С. ухвалою Господарського суду міста Києва призначений керуючим санацією Державного підприємства «Національна кінематека України» (справа №910/21182/15).

На той час розгляд справи в суді тривав вже 4 роки (в 2015 році була ініційована ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» у зв’язку із значною заборгованістю за теплопостачання та електропостачання). При цьому, незважаючи на введення ухвалою суду в жовтні 2016 року процедури санації, станом на вказаний момент (11.03.2019) план санації не був ані розроблений, ані схвалений кредиторами, профільним міністерством, ані затверджений судом.

Майже всі будівлі підприємства перебували в аварійному стані, що було помітно неозброєним оком: протікали всі без виключення покрівлі, повністю відрізане опалення з 2015 року (у зв’язку з заборгованістю), і як наслідок руйнування стін та підлоги у всіх корпусах, включаючи головний та павільйонний корпуси.

«Комітет кредиторів, на якому я давав згоду на участь у справі проводився в лютому 2019 року, в приміщенні головного корпусу в кабінеті заступника директора підприємства, де було темно, сиро і холодно, всі учасники були в верхньому одязі, вже тоді було зрозуміло, що ще один рік без капітального ремонту корпусів підприємство просто не переживе», – згадує Руслан Бандуристий.

Рішенням комітету кредиторів від 04.04.2019 затверджено звіт керуючого санацією про проведену інвентаризацію, заслухано доповідь керуючого санацією та заступника директора про нагальну необхідність ремонту покрівель, системи опалення, заміну дерев’яних вікон металопластиковими, одним із кредиторів запропоновано провести термінові ремонтні роботи за власний рахунок шляхом авансування витрат арбітражного керуючого. Єдиною умовою було не перевищувати ліміт в 7 мільйонів гривень і затвердити судом порядок авансування таких витрат.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.04.2019 року затверджено порядок авансування витрат арбітражного керуючого на ремонт покрівель, заміну вікон і влаштування системи опалення в головному, мультиплікаційному та павільйонному корпусах.

Вже в червні Руслан надав на розгляд Міністерства культури та комітету кредиторів проект плану санації із двома заходами санації: відчуження частини приміщень, які відремонтувати ані силами підприємства, ані за кошти кредиторів не вдавалось можливим, а за рахунок фонду авансування витрат керуючого санацією провести ремонт в корпусах, які залишаються на балансі підприємства.

Все літо тривали ремонтні роботи, вдалось повністю замінити покрівлю, вікна та систему опалення в чотирьох корпусах, які лишались на балансі підприємства, а вже в жовтні пройшов аукціон, в ході якого аварійні будівлі підприємства, які за балансовою вартістю коштували сукупно 32 тисячі гривень, організатору аукціону вдалось продати з підвищенням вартості від початкової за більш ніж 33 мільйони гривень. В результаті відносно незначної «інвестиції» з ініціативи кредиторів дозволило відновити виробничу діяльність підприємства та погасити всю кредиторську заборгованість, та залишити на розвиток підприємства більше 8 мільйонів гривень.

Незадоволеним залишилось Міністерство культури, яке ініціювало ревізію Державної аудиторської служби України. Ревізія тривала півроку, – з грудня 2019 по травень 2020 року. В березні 2019 року на подив Державна аудиторська служба України склала акт без суттєвих порушень. Найсуттєвішим порушенням було вказано, що нібито з невідомих причин влітку 2019 року підрядник, якому комітетом кредиторів було доручено замінити вікна в головному корпусі, замінив їх не тільки в головному корпусі, але і в аварійному цеху, який в подальшому було реалізовано з аукціону, чим нібито завищив вартість своїх робіт аж на 213 тисяч гривень.

Оскільки, як всім відомо, перевірок без порушень не буває, звісно незадоволений підрядник, але і без будь-яких вагань, в установлений Державною аудиторською службою строк (до 12 травня 2020 року) повністю усунув порушення (якого до речі по суті і не допускав, адже замінив всі дерев’яні вікна в головному корпусі на металопластикові) та повернув на рахунок державного підприємства 213 тисяч гривень.

01.06.2020 року Державною аудиторською службою України надано на адресу керуючого санацією Руслана Бандуристого лист, згідно якого всі порушення усунені і жодних претензій до витрачання ані державних коштів, ані коштів кредиторів Служба не має.

Наприкінці ж квітня 2021 року несподівано для себе Руслан Бандуристий отримує від прокурора генеральної прокуратури Сергія Усенко повістку про виклик для нібито вручення підозри за кримінальним провадженням, відкритим Головним слідчим управлінням Національної поліції на підставі висновків акту ревізії 30.04.2019 року.

Хоча повідомлення про підозру досі не вручене Руслану Бандуристому, це не завадило слідчому Головного слідчого управління Віктору Жаблінському за погодженням з прокурором Генеральної прокуратури Сергієм Усенко направити до Печерського районного суду клопотання про обрання запобіжної міри Руслану Бандуристому на підставі інкримінованої підозри в розтраті 213 тисяч гривень (тих самих які без видимих причин, але за першою вимогою КРУ підрядник відшкодував повністю і в строк встановлений КРУ).

Звісно, очікуючи на справедливу і зважену оцінку судом обставин справи і не до кінця обґрунтовану та врешті досі невручену підозру прокуратури, Руслан Бандуристий прибув до Печерського районного суду міста Києва 14 травня для того, щоб довести свою невинуватість, надавши суду заперечення та докази на підтвердження як необґрунтованості висунутої проти нього підозри, так і на підтвердження свого відкритого бажання її спростувати, що виключало обґрунтоване застосування будь-якої міри запобіжного заходу, пояснив суду, що має виконувати повноваження в більш ніж десяти справах у різних містах країни. Окрім того, підтримати колегу прибув весь склад Ради арбітражних керуючих міста Києва на чолі з її Головою Сергієм Боярчуковим, а також член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Вадимом Кізленко, подавши клопотання про те, що вони готові взяти Бандуристого на поруки.

Годі й говорити, що, посилаючись на побоювання тиску на суд та безладів, суддя допустила в судове засідання тільки Сергія Боярчукова та Вадима Кізленка, відмовивши в допуску в приміщення суду решті членів Ради арбітражних керуючих міста Києва. За результатами судового засідання Печерським судом винесено рішення, яким відмовлено як Бандуристому у обранні запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання, так відмовлено і Раді арбітражних керуючих міста Києва на чолі з Сергієм Боярчуковим та члену Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Вадиму Кізленко в передач Бандуристого їм на поруки, але, водночас, задоволено клопотання прокурора, обравши Бандуристому запобіжний захід у вигляді домашнього нічного арешту.

Професійна спільнота арбітражних керуючих налаштована рішуче відстоювати правду, як й сам Руслан Бандуристий.

«Такий запобіжний захід я вважаю необґрунтованим та неспівмірним, а в дійсності «випроханим» прокурором у суду і безпосередньо спрямованим на перешкоджання йому у праві на захист і доведенні своєї невинуватості та планує оскаржити вказане рішення суду в апеляційному порядку», – резюмує рятівник «Київнаучфільму».

Нагадаємо, що стосовно ще одного арбітражного керуючого – Євгена Лахненка – прокуратура також відзначилась невмотивованим та свавільним переслідуванням.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
Обов`язок АК провести аналіз фінансово-господарського стану боржника кореспондується із відповідальністю арбітражного керуючого за невиконання або неналежне виконання, покладених на нього обов`язків

НААКУ

Статті • Влада i люди
Чим більше арбітражних керуючих проголосує, тим чіткішим і однозначним вийде сигнал від спільноти

НААКУ

Статті • Влада i люди
Національний банк України стає обов’язковим учасником справ про банкрутство страховика

НААКУ

Статті • Влада i люди
Висновки за результатом проведеного аналізу ФГД – це головне підґрунтя для розшуку та повернення активів боржника

НААКУ

Статті • Влада i люди
У 2023 році рішення Комісії взагалі не оскаржувались у судовому порядку, а у 2022 році було подано 1 позов

НААКУ

Статті • Влада i люди
Робота арбітражного керуючого необхідна та складна з кількох причин