Колізії та конфлікти

Справа Євгена Лахненка – це кричущий факт порушень прав людини!, – в.о. Голови НААКУ О. Бондарчук

3 березня 2021, 13:24Новини1177

Этот материал также доступен на русском

Юридичний аналіз даної справи показує, що злочини, які начебто скоїв Євген Лахненко, – є прямими обов’язками арбітражного керуючого у справах про банкрутство.

  • Посилання скопійованоlink copied

Слідчі дії щодо арбітражного керуючого Євгена Лахненка ведуться просто з кричущими процесуальними порушеннями чинного КПК, адвокат продовжує перебувати в СІЗО, – повідомив в.о. Голови НААКУ, Керуючий партнер ЮА “Абсолют”, адвокат, арбітражний керуючий Олександр Бондарчук.

За словами пана Бондарчука, з цього приводу Рада НААКУ направила Звернення Президенту України, Генеральному прокурору, Міністру МВС, Міністру юстиції, Голові СБУ, Голові Вищої ради правосуддя, Голові Національної поліції України, в.о. директора Державного Бюро розслідувань, до Комітету Верховної Ради України з прав людини, уповноваженій Верховної Ради України з прав людини, Бізнес-омбудсмену, до Національної асоціації адвокатів України тощо за приводу тих порушень, з якими ведуться слідчі дії щодо Євгена Лахненка.

Подібні звернення направлено зазначеним адресатам практично від імені кожної регіональної Ради Асоціації.

“Юридичний аналіз даної справи показує, що злочини, які начебто скоїв Євген – є прямими обов’язками арбітражного керуючого у справах про банкрутство відповідно до чинного на той момент Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а також чинного на сьогодні Кодекса з процедур банкрутства. І це не тільки моя думка. Ці факти підтверджує дві (!) перевірки діяльності арбітражного керуючого Лахненко в справі про банкрутство ЧМП, які провело Міністерство юстиції на запит слідчого саме в цій карній справі. А також науковим висновком члена Науково-консультаційної ради при Верховному суді, доктора юридичних наук, професора Олени Беляневич. Але ці докази чомусь не беруться до уваги ані слідчим, який звертався до Мін’юсту, ані Печерським судом”, – резюмує Олександр Бондарчук.

Як повідомляв borgexpert, члену Ради арбітражних керуючих України, арбітражному керуючому, адвокату Євгенію Лахненку повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 365-2 Кримінального Кодексу України.

26 січня 2021 року до Євгенія Лахненка застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 5437 НМДГ, що становить 12,342 млн. грн.

Ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 15 лютого 2021 року до Євгенія Лахненка застосовано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

НААКУ

Статті • Влада i люди
Серед найближчих завдань НААКУ – продовжити роботу з передачі функцій щодо підвищення кваліфікації від Міністерства юстиції та просувати законопроєкти 4409 і 7442

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби