Проблемні борги

НБУ: зовнішній борг України в І кварталі знизився до 78,1% ВВП

24 червня 2021, 18:08Новини382

Этот материал также доступен на русском

Зовнішній борг державного сектору за І квартал 2021 року зменшився на 1.1 млрд дол. США.

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними НБУ, обсяг валового зовнішнього боргу України в І кварталі скоротився на 2.7 млрд дол. США – з 125.8 млрд дол. США до 123.1 млрд дол. США. Відносно ВВП борг скоротився з 81.2% до 78.1% на кінець І кварталу, зазначає Finbalance.

Так, зовнішній борг державного сектору за І квартал 2021 року зменшився на 1.1 млрд дол. США і становив 53.6 млрд дол. США (34.0% від ВВП). Борг приватного сектору скоротився з початку року на 1.5 млрд дол. США до 69.5 млрд дол. США (44.1% від ВВП).

Зовнішні зобов’язання сектору загального державного управління скоротилися на 0.6 млрд дол. США (до 47.2 млрд дол. США, або 29.9% від ВВП) за рахунок різноспрямованих факторів:

  • чистого погашення зовнішньої заборгованості за кредитами від міжнародних партнерів на 0.7 млрд дол. США (у тому числі МВФ – 0.2 млрд дол. США);
  • чистого залучення за ОВДП на 0.7 млрд дол. США;
  • зменшення заборгованості за рахунок курсових змін на 0.6 млрд дол. США.

Водночас зовнішній борг центрального банку скоротився на 0.5 млрд дол. США в результаті погашення боргу перед МВФ (0.4 млн дол. США) і на кінець І кварталу 2021 року становив 6.4 млрд дол. США (4.1% від ВВП). Загалом у результаті курсових змін обсяг зовнішніх зобов’язань сектору загального державного управління та центрального банку скоротився на 0.7 млрд дол. США, з яких за рахунок зміни курсу СПЗ – на 0.2 млрд дол. США.

Крім цього, обсяг зовнішніх зобов’язань інших депозитних корпорацій України скоротився на 0.4 млрд дол. США до 3.3 млрд дол. США (2.1% від ВВП) за рахунок погашень зобов’язань за єврооблігаціями (на 0.4 млрд дол. США).

Зовнішній борг інших секторів економіки скоротився на 1.7 млрд дол. США до 52.6 млрд дол. США (33.3% від ВВП), що зумовлювалося такими різноспрямованими чинниками:

  • чистим погашенням заборгованості за кредитами та позиками (на 0.2 млрд дол. США) та переоформленням боргу в міжфірмовий (на 1.2 млрд дол. США);
  • чистим погашенням за єврооблігаціями на 0.1 млрд дол. США;
  • збільшенням заборгованості за торговими кредитами на 0.4 млрд дол. США;
  • зменшенням заборгованості за рахунок курсових змін на 0.6 млрд дол. США.

При цьому міжфірмовий борг підприємств, що перебувають у відносинах прямого інвестування, зріс на 0.5 млрд дол. США (головним чином за рахунок переоформлення боргу) і на кінець І кварталу становив 13.7 млрд дол. США (8.7% від ВВП).

У цілому заборгованість інших секторів економіки (разом із міжфірмовим боргом) за звітний квартал скоротилася на 1.2 млрд дол. США ‒ до 66.2 млрд дол. США (42.0% від ВВП). Обсяги простроченої заборгованості за негарантованими кредитами реального сектору (у тому числі від прямих інвесторів) скоротилися за квартал на 1.5 млрд дол. США і на кінець І кварталу 2021 року становили 22.0 млрд дол. США (13.9% від ВВП). Обсяг короткострокового зовнішнього боргу за залишковим терміном погашення за I квартал 2021 року скоротився на 1.0 млрд дол. США і становив 47.5 млрд дол. США.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?