Справу «Гаврилівських курчат» розглянуть на «банкрутній палаті» Верховного Суду

Редакцiя
17 грудня 2021, 14:48
14332 хвилини читати

Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон – будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

  • Посилання скопійованоlink copied

Декілька днів тому народні депутати прийняли Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19”, яким фактично скасували мораторій на відкриття справ про банкрутство в період карантину.

Але хоч мораторій вже скасовано, судові справи з цього приводу тільки набирають обертів.

Наприклад, вже не перший місяць в судах змагається компанія «Комплекс «Агромарс» (власник бренду «курчат»), яка доводить своє бажання відновити діяльність та розрахуватись з кредиторами, але агровиробника «впевнено» заганяють у банкрутство. Причому якщо не виходить з першої спроби (йдеться про справу №910/10741/21, де проти «Агромарсу» виступає фінкомпанія «Інтер Вей Капітал»), то вже інші кредитори відкривають нову аналогічну справу про банкрутство проти «Гаврилівських курчат»

Стосовно ж протистояння з фінансовою компанією, то ми вже писали про те, що в апеляційній інстанції судді чітко дійшли висновку про те, що сам позов про відкриття провадження про банкрутство був поданий лише 5 липня 2021 року, а кредитна заборгованість перед банком ПУМБ починає свій відлік з 30.11.2020, тобто якраз в період дії мораторію.

Це вже не кажучи про те, що:

  • досі існує наявність спору щодо грошових вимог “Інтер Вей Капітал”, в тому числі щодо дійсності договору відступлення права вимоги,
  • майна боржника достатньо для задоволення грошових вимог “Інтер Вей Капітал”.

Однак кредитори не зупинились, й вирішили «поновити» банкрутство через Верховний Суд, судове засідання в якому відбулось 14 грудня.

Під час судового засідання та з урахуванням коментарів адвокатів, журналісти дійшли висновку, що фактично йдеться про переділ вітчизняного ринку курятини. Адже, якщо відкинуть усі процесуальні нюанси, то суть справи можна охарактеризувати просто: у пандемію, вперше за десятки років, «Гаврилівські курчата» вперше прострочили кредит, але заборгованість швидко викупили фінкомпанії.

Ось що з цього приводу сказав представник «Комплексу «Агромарс», адвокат Андрій Спектор: «Фінансова компанія «Інтер Вей Капітал» скористалася моментом і викупила право вимоги за кредитними зобов’язаннями у банків. Фактично за одним день їм вдалось не тільки відкрити провадження у справі, але й заарештувати всі активи підприємства та зупинити господарську діяльність усім компаніям групи».

Відтоді минув вже майже рік, як «Агромарс» бореться за те, щоб не дозволити «розтягти» по кутках найбільш ласі для інших учасників ринку активи у вигляді нерухомості та обладнання.

Тим не менш станом на сьогодні Верховний Суд не зміг поставити ані крапку, ані кому у цій справі, переадресувавши кейс на розсуд «банкрутної» палати ВС (матеріали справи вже досліджуватимуть не три, а дев’ять «верховників»).

Це дозволяє сподіватись на справедливе вирішення справи «Гаврилівських курчат».

До речі, у дуже схожій справі №911/2766/20 (за іронією долі, її розглядала не тільки та ж сама трійка суддів, але й спір теж був між птахофабрикою та фінансовою компанією) судді залишили в силі рішення суду першої інстанції, в якому йшлось саме про законодавчу заборону на відкриття провадження у справі про банкрутство Боржника, оскільки вимоги Кредитора до Боржника виникли після 12.03.2020 – в період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

В будь-якому випадку тепер рішення «банкрутної» палати поставить крапку у подібних відступах від правових висновків ВС.

Своєю чергою, позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон – будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства. До того ж компанія ще раз закликає усіх сторін до діалогу, оскільки готова розрахуватися за кредитами і відновити свою позицію на ринку.

Паралельно «Гаврилівські курчата» просять уваги Президента, який обіцяв українському бізнесу свій особистий захист, наголошуючи, що йдеться не лише про втрату активів, а й про багатотисячний колектив та імідж країни.

Новини за темою

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Сам факт тиску на суд є неприпустимою поведінкою. В поєднанні з масованою інформаційною атакою – тим більше

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Скасовані всі арешти та обтяження, які були накладені судом в рамках процедури банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Найбільше прибутку приносять позови проти великих боржників