Вчені NASA прогнозують збільшення повеней та посух у світі через кліматичні зміни

15 березня 2023, 18:08Новини321

Глобальні температури піднялися до рекордних рівнів, що призводить або до тривалих посух, або до сильних повеней

  • Посилання скопійованоlink copied

За останні два десятиліття у світі зросла інтенсивність катастроф, пов’язаних з водою і посухою. Вчені прогнозують збільшення стихійних лих у майбутньому, оскільки глобальні температури піднялися до рекордних рівнів, що призводить або до тривалих посух, або до сильних повеней. Про це йдеться у дослідженні вчених NASA, опублікованому у журналі Nature Water, повідомляє СNN.

Вчені прогнозують, що кількість водних катастроф буде зростати в міру прискорення кліматичної кризи.

Метью Роделл, провідний автор дослідження та гідролог Центру космічних польотів NASA Goddard Space Flight Center, проаналізував дані супутників за 20 років з 2002 по 2021 рік. Дослідження виявило 505 екстремальних подій, пов’язаних з водою, і 551 випадок – з посухою.

Приблизно 70% катаклізмів тривали шість місяців або менше, а близько 10% – понад рік.

Вчені виявили, що інтенсивність і частота екстремальних кліматичних подій зросла з 2015 року, коли температура повітря почала рекордно підвищуватися.

“Ми подумали, можливо, це пов’язано з глобальним потеплінням, тому що ми знаємо, що останні сім чи близько того років були найспекотнішими за всю історію спостережень”, сказав Роделл.

Вчений, щоб бути впевненим у висновку, провів дослідження, щоб виключити інші кліматичні показники, включаючи Ель-Ніньо найбільше яскраво виражені прояви міжрічної мінливості клімату в глобальному масштабі. Врешті дослідник переконався, що сигнал про зміну клімату сильніший за інші природні показники.

“У чому я відчуваю більшу впевненість, так це в тому, що в міру нагрівання світу ми побачимо більшу глобальну інтенсивність усіх вологих і сухих явищ, тобто вони будуть частими, більшими та серйознішими в цілому”,– сказав Роделл.

Вчений сподівається, що дослідження допоможе людям усвідомити, що кожне невелике підвищення глобальної температури має значення, і що світ повинен стримувати невпинне зростання забруднення планети.

“Дослідження – ще один спосіб для людей зрозуміти, що зміна клімату впливає на кожного. Справа не лише в середньому зростанні температури по всьому світу, але й у фактичних погодних явищах, які мають серйозний вплив на людей, інтенсивність і частота яких може зростати”, – сказав він.

Найекстремальніша повінь за період дослідження сталася в 2020 році в Африці, де місяці інтенсивних дощів збільшили об’єм озера Вікторія до найвищого зареєстрованого рівня. Повінь затопила будинки та вплинула на стан питної води, роботу медзакладів і гідроелектростанцій.

Найінтенсивніша посуха була зафіксовані у Бразилії та Венесуелі з 2015 по 2016 рік. Посуха серйозно загрожувала роботі гідроелектростанцій, осушила критичні водойми та знизила врожайність сільськогосподарських культур.

Хоча 2022 рік не був включений у період дослідження, минулого року величезні території світу постраждали від екстремальних природних явищ, зокрема смертоносної повені, яка затопила третину Пакистану, а також сильної європейської посухи, через яку рівень води у деяких річках знизився до історичного мінімуму.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?