Ринок платіжних карток: держателі карток почали більше витрачати

18 липня 2022, 15:36Новини347

Этот материал также доступен на русском

За перше півріччя спостерігається збільшення грошових обсягів оплат карткою.

  • Посилання скопійованоlink copied

Загальна кількість трансакцій за картками за перше півріччя поточного року, порівняно з аналогічним періодом 2021 року, зменшилися на 3,2%, а грошові об’єми збільшилися на 16,7%. Про це йдеться в дослідженні Українського Процесінгового Центру, зазначає Мінфін.

Так, загальна кількість покупок карткою у POS-терміналах зменшилася на 3% та складала в середньому 10 трансакцій на одну активну картку за перше півріччя 2022 року.

За перше півріччя спостерігається збільшення грошових обсягів оплат карткою. Держателі карток витратили на 30,8% більше. Середня сума чека за рік збільшилися на 35% та дорівнює 590 грн.

Водночас кількість операцій зняття готівки в банкоматі зменшилась (-28,3%) та складає два трансакції в місяць. Обсяги АТМ-трансакцій зменшилися на 7,2%, а середня сума чека збільшилась на 29% та дорівнювала 3085 грн. За перше півріччя поточного року, порівнюючи з тим же періодом 2021 року, кількість оплат в інтернеті збільшилася на 1,0%, а їх обсяги на 21,5%. Середня сума чека дорівнювала 1 736 грн, що на 20,6% більше ніж минулого року.

Найчастіше держателі карток оплачували комунальні послуги, поповнювали мобільні телефони та платили за відеоігри. Значно менше витрачали на послуги кур’єрів, замовлення готової їжі, магазини косметики, авіа- та залізничні квитки, таксі та магазини одягу.

Як зазначається, в першому півріччі 2022 року кількість таких переказів збільшилася на 45,7%, а за грошовими обсягами відбулося зростання таких переказів на 85,2%. Зауважимо, що середня сума операції дорівнювала 2395 грн. За перше півріччя 2022 року відмічається значне зменшення активності держателів карток на фоні збільшення грошових обсягів платежів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?