Пентагон хоче залучити Кремнієву долину до розробки зброї – WSJ

27 березня 2023, 16:18Новини181

Пентагон прагне залучити стартапи Кремнієвої долини до фінансування і розробки нових технологій озброєнь

  • Посилання скопійованоlink copied

Намагання залучити приватний капітал відбувається на тлі занепокоєння тим, що консолідація оборонної промисловості США призвела до залежності від кількох великих компаній, які покладаються на державне фінансування досліджень, що перешкоджає інноваціям”.

Тим часом Китай вирвався вперед у деяких ключових технологіях, починаючи від невеликих дронів і закінчуючи гіперзвуковими ракетами, завдяки використанню Пекіном зовнішніх державно-приватних фондів”, – пише газета із посиланням на нинішніх і колишніх посадовців Пентагону.

Стів Бланк, співзасновник Центру інновацій національної безпеки “Гордіїв вузол” при Стенфордському університеті, каже, що, за деякими оцінками, вливання капіталу Пекіну в технологічний сектор перевищує 1 трильйон доларів.

“Китай організований як Кремнієва долина, а Пентагон – як детройтський автовиробник. Це нечесна боротьба“, – сказав Бланк.

Адміністрація Байдена нещодавно запросила 115 мільйонів доларів на фінансування нового підрозділу Пентагону під назвою Управління стратегічного капіталу, який покликаний залучити більше інвестицій, зокрема венчурного капіталу, в компанії, що виробляють технології та продукцію, які вважаються критично важливими для військових.

Ці зусилля збігаються зі зростаючим інтересом венчурних інвесторів до військового бізнесу, викликаним увагою Вашингтона до Китаю і успіхом таких компаній, як SpaceX Ілона Маска, у завоюванні замовлень Пентагону.

Міністерство оборони США роками демонструвало зацікавленість у співпраці з нетрадиційними постачальниками в технологічній галузі, але успіхів було небагато. Ситуація змінилася в 2016 році, коли стартап Palantir Technologies Inc. подав до суду, щоб взяти участь у конкурсі на отримання контракту Пентагону.

WSJ пише, що кілька стартапів, які вже співпрацюють із Пентагоном, мали рахунки в банку Silicon Valley (SVB), який збанкрутував у березні, і посадовці з військового відомства намагалися придумати план, як допомогти компаніям.

У результаті Федеральна резервна система (ФРС) США виступила із заявами про підтримку вкладників SVS і механізми надання ліквідності.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?