Ескроу-рахунки можуть захистити інвесторів на ринку нерухомості

3 серпня 2022, 18:52Новини337

Этот материал также доступен на русском

«Вкладники» на ринку нерухомості матимуть нульові гарантії, поки в Україні не буде впроваджена світова практика ескроу-рахунків.

  • Посилання скопійованоlink copied

«Вкладники» на ринку нерухомості матимуть нульові гарантії, поки в Україні не буде впроваджена світова практика ескроу-рахунків.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Повернення роздрібного кредитування: особливості воєнного часу», зазначає FinClub.

«До війни забудовники створювали альтернативу депозитним вкладам: суттєво більш вигідну для інвестора, але й більш ризиковану. Весь ринок будівництва за рік збирав з населення 170 млрд грн у вигляді інвестицій в нерухомість. Що співмірно з депозитами банківської системи. Притому що будівельний ринок не дає жодних гарантій (тоді як вклади в банках гарантує ФГВФО. – ред.). Тільки віра в абстрактне ім’я забудовника, яке вже завтра може зникнути», – розповів директор з розвитку роздрібного бізнесу Правекс Банку Володимир Чорненький.

Тому права інвесторів мають бути краще захищені, ніж зараз.

«Сьогодні забудовники можуть напряму приймати кошти від фізичних осіб, не побудувавши нерухомість. На цивілізованих ринках так це не працює. Всі подібні відносини відбуваються через банки. Банки якраз є тим буфером, який фінансує забудову і забезпечує збір коштів, які люди хочуть вкладати в нерухомість. І банки не розраховуються із забудовником, ці гроші не перераховуються, поки ця нерухомість не побудована», – розповідає заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький.

Водночас українські парламентарі поки не згодні запровадити ескроу-рахунки у сфері будівництва житла для населення. Як зазначається, на Заході дуже поширена практика використання ескроу-рахунків для розрахунків за об’єкти нерухомості – коли клієнти кладуть кошти в банк без можливості їх зняти, а забудовник бачить ці кошти, але не може їх забрати до моменту введення об’єкту в експлуатацію.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?