Експорт російського дизпального зростає, незважаючи на санкції ЄС

27 березня 2023, 16:38Новини345

Більшість експортованого з росії дизельного пального прямує до Туреччини, Марокко, Бразилії, Тунісу і Саудівської Аравії.

  • Посилання скопійованоlink copied

Постачання російського дизельного палива за перші 19 днів березня склали близько 1,5 млн барелів на добу (б/д), пише Bloomberg із посиланням на дані аналітичної компанії Vortexa. Агентство зазначає, що попри санкції Європейського союзу (ЄС), експорт російського дизельного пального за результатами березня має досягти рекордного рівня з 2016 року.

Більшість експортованого з росії дизельного пального прямує до Туреччини, Марокко, Бразилії, Тунісу і Саудівської Аравії. Також значно збільшилася кількість російського ДП у плавучих сховищах.

«У березні завантаження російських нафтопереробних заводів залишалося високим, що дозволило збільшити обсяги експорту дизпального. російські виробники, схоже, впевнені, що зможуть продати свої обсяги закордонним покупцям, адже вони пропонують чималі знижки», — вважає директор незалежного агентства «Аналітика товарних ринків» Михайло Турукалов.

З 5 лютого набула чинності «стеля» цін на нафтопродукти з росії. Обмеження передбачають два рівні граничної ціни: $100 за барель для бензину і дизпального й $45 за барель для мазуту і нафти. За інформацією «Ъ», російські нафтокомпанії, незважаючи на ембарго Євросоюзу на постачання російських нафтопродуктів і ціну на них, намагаються підтримувати високі рівні переробки. За 15 днів березня нафтопереробка у росії скоротилася лише на 1,1% порівняно з середнім значенням лютого, майже до 770 тис. тонн на добу.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?