Колізії та конфлікти

Державно-приватний розбрат на шахті “Краснолиманській”: борги, протести та “схеми”

30 червня 2021, 15:33Новини643

Этот материал также доступен на русском

З 1 липня на шахту “Краснолиманська” буде повернута держпідтримка

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство енергетики розпочало процес виведення з кризи державного підприємства «Вугільна компанія «Краснолиманська».

Причиною кризової ситуації стало те, що тривалий час ДП виконувало переважно підряди від приватної компанії ТОВ «Краснолиманське», не розвиваючи власні пласти й відмовившись від державної підтримки.

Вся фінансово-економічна діяльність держпідприємства спрямовувалась на забезпечення діяльності ТОВ «Краснолиманське». Навіть заробітна плата на державному підприємстві – захищені статті – не виплачувалась, а замість цього кошти переводились на приватне товариство. Внаслідок цього утворилась значна заборгованість із заробітної плати, бракує коштів на розвиток та матеріальне забезпечення державної шахти.

Станом на 1 травня 2021 року заборгованість перед працівниками держпідприємства складала понад 100 млн грн.

Профспілка ДП «ВК «Краснолиманська» зверталася до Міненерго зі скаргами на генерального директора ДП Сергія Пидика. Щоб припинити руйнування держпідприємства, яке входить до числа перспективних шахт країни з великими пластами вугілля, міністр енергетики Герман Галущенко 13 травня звільнив директора Краснолиманської.

За ініціативи Міненерго, з 1 липня на шахту «Краснолиманська» буде повернуто держпідтримку.

Також напрацьовується програма розвитку на 5 років, щоб забезпечити розробку державних запасів вугілля.

«Шахта «Краснолиманська» є перспективною і має розробляти державні запаси вугілля», – зазначив заступник міністра енергетики Олексій Кураков.

Нинішнє керівництво Міненерго принципово відстоює державні інтереси і підтримує позиції першочергового розвитку перспективних державних підприємств. А відтак, категорично виступає проти будь-яких «схем». Тому приватне підприємство ТОВ «Краснолиманська» вирішило вдатись до публічних протестів як останнього важелю впливу.

За неофіційними повідомленнями, планується виїзд ініціативної групи працівників ТОВ «Краснолиманське» 30.06.2021 до Києва з метою пікетування Офісу Президента і Кабінету Міністрів.

Олексій Кураков

«Складається парадоксальна ситуація, коли приватна компанія планує акцію протесту перед органами влади, аби держава віддала пріоритет приватному підприємству перед державним. Це дискредитація громадських протестів з метою захистити приватні комерційні інтереси. Завдання Міненерго – створювати сприятливі умови для галузі в цілому і, в першу чергу, для розвитку державних підприємств та розробки державних запасів палива. Міністерство категорично проти будь-яких «домовленостей», що негативно впливають на розвиток державного сегменту вугільної галузі», – наголосив Олексій Кураков.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?