Проекти та інновації

З наступного року у світі зміниться система розрахунку ціни кредитів: що відомо

8 жовтня 2021, 15:42Новини203

Этот материал также доступен на русском

Надалі учасники ринку не зможуть укладати нові угоди та підтримувати наявні, де Libor є референтним індикатором, оскільки інформація про ці ставки буде недоступною.

  • Посилання скопійованоlink copied

У наступному році у світі не будуть користуватися старою системою розрахунку ціни кредитів Libor й перейдуть на нові індикатори. Про це попереджає Нацбанк, зазначає Мінфін.

Так. після 31 грудня 2021 року буде припинено публікацію більшості котирувань індикаторів процентної ставки Libor у зв’язку з втратою репрезентативності та глобальним поступовим відходом від використання індикаторів, що базуються на цих даних.

Надалі учасники ринку не зможуть укладати нові угоди та підтримувати наявні, де Libor є референтним індикатором, оскільки інформація про ці ставки буде недоступною.

Нацбанк рекомендує українським банкам та фінустановам повідомити клієнтів про зміни й перейти на використання нових індикаторів.

Довідка

Libor (London Interbank Offered Rate) — це лондонська міжбанківська ставка пропозиції. Вона визначається, як середньозважена процентна ставка по кредитах на Лондонському міжбанківському валютному ринку. Іншими словами, це середня ставка, по якій великі банки Великобританії кредитують один одного.

Ставку Libor заведено вважати ключовим орієнтиром вартості грошей. Вона служить базою для розрахунку процентних ставок за різними борговими інструментами у всьому світу. Обсяг фінансових продуктів, ставка яких залежить від Libor, обчислюється сотнями трильйонів доларів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?