Вартість оренди житла в Києві впала більш ніж на 45%

14 червня 2022, 17:43Новини1691

Этот материал также доступен на русском

Очікувати якихось покращень на ринку оренди житла в найближчі місяці не доводиться.

  • Посилання скопійованоlink copied

За період повномасштабної війни середня вартість оренди житла у Києві впала більш ніж на 45%, повідомила пресслужба порталу пошуку нерухомості Address.ua, пише УНІАН, зазначають Investory News.

Через військову агресію росії в Україні ринок оренди в столиці зазнав величезного удару. У лютому 2022 року середня вартість оренди в доларовому еквіваленті становила 11 $/м². Але з початком війни ціни різко почали падати. Так, у березні 2022 року медіанна вартість квадратного метра склала $9 дол., у квітні — 7 $/м², у травні — 6 $/м². Загалом, у порівнянні з довоєнним періодом, медіанна вартість оренди у столиці впала на 45,4%”, — йдеться в повідомленні.

Так, у травні у столиці ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала $7, двокімнатних — $6, трикімнатних — $5.

За словами аналітиків, як і до війни, так і під час неї найдорожчим районом Києва для оренди є Печерський район — $468 за об’єкт, або 8$/м². А мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі — $219 за квартиру, або 5$/м².

В умовах військової загрози та виїзду великої кількості киян в інші регіони України та за кордон, столичний ринок нерухомості обвалився сильніше, ніж у кризові 2014-2015 роки. За період із січня по травень 2022 року рівень медіанних цін знизився на 41%, тоді як 2014 року ціни знизилися на 26%, а за весь дворічний кризовий період — на 38%”, — зазначив директор консалтингової компанії City Development Solutions Роман Герасимчук.

За його словами, очікувати якихось покращень на ринку оренди житла в найближчі місяці не доводиться. Оскільки незначний обсяг попиту буде сформовано шляхом внутрішньо переміщених осіб та людей, які повертаються до Києва, але цього недостатньо для повноцінного пожвавлення ринку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?