Вартість електроенергії для населення знизиться на 14% до 1,44 гривень/кВт-год з жовтня

30 вересня 2021, 10:43Новини194

Этот материал также доступен на русском

Кабінет Міністрів знизив вартість електроенергії для населення на 14,3% до 1,44 гривні/кВт-год на перші 250 кВт-год на місяць з 1 жовтня.

  • Посилання скопійованоlink copied

Про це написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі, – передають Українські Новини.

“З ініціативи президента Володимира Зеленського тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менш як 250 кВт-год, будуть знижені до 1,44 гривні/кВт-год (з нинішніх 1,68 гривні / кВт-год)”, – написав він.

Шмигаль зазначив, що для тих, хто споживає більше ніж 250 кВт-год електроенергії на місяць, тариф залишиться на рівні 1,68 гривні / кВт-год.

“Можливість зниження тарифів досягається шляхом впровадження нової моделі ПСО. Хочу зазначити, що така модель в Україні вводиться вперше і вона передбачає посилення ролі державних енергогенеруючих компаній, зокрема “Укргідроенерго” та “Енергоатом”, які стають учасниками реалізації цієї моделі”, – сказав під час засідання міністр енергетики Герман Галущенко.

Цей тариф буде діяти з 1 жовтня по 30 квітня 2022 року.

Згідно з опублікованою постановою Кабміну, фіксований тариф на електроенергію поширюється на індивідуальних і колективних побутових споживачів, в тому числі гуртожитки, на багатоквартирні житлові будинки на технічні цілі та освітлення дворів, східців і номерних знаків.

Також даний тариф поширюється на дачні і дачно-будівельні кооперативи, гаражно-будівельні кооперативи та технічні цілі, а також на юридичних осіб, які є власниками майна, яке використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб, в частині задоволення побутових потреб таких осіб, і релігійних організацій на комунально-побутові потреби.

Крім того, при наявності двухзонного лічильника індивідуальні та колективні споживачі, включаючи гуртожитки, в години мінімального навантаження (з 23:00 по 7:00) платять 0,5 тарифу, а в решту часу платять за фіксованим тарифом.

При цьому за наявності тризонного лічильника в години максимального навантаження (з 08:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00) споживачі платять 1,5 тарифу, в напівпікові періоди (з 07:00 до 08:00 і з 22:00 до 23:00) платять повний тариф, а в години мінімального навантаження 0,4 тарифу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»