В Україні з’явиться національна біржа з торгівлі капіталом

2 вересня 2021, 15:51Новини245

Этот материал также доступен на русском

NEXT-UA матиме універсальну інфраструктуру, яка міститиме торговельний, кліринговий та розрахунковий функціонал.

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет Міністрів України створив робочу групу для створення національного механізму біржової торгівлі на ринках капіталу та організованих товарних ринках (NEXT-UA).

Групу створено на виконання меморандуму між урядом, ЄБРР, Американською торговельною палатою в Україні (ACC) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), повідомляє Мінекономіки, зазначає FinClub.

Так, NEXT-UA матиме універсальну інфраструктуру, яка міститиме торговельний, кліринговий та розрахунковий функціонал. Йдеться про торгівлю різними активами, включно з цінними паперами (як державними, так і корпоративними) та товарними деривативами (продукцією енергетичного та аграрного ринку).

«Серед фінансових інструментів у 2020 році найбільшим попитом на українському фондовому ринку користувалися державні облігації України. Обсяг торгів ними становив 329,8 млрд грн, це 98,3% обсягу торгів організованого ринку цінних паперів. В той час як обсяг торгів акціями складав лише 0,6 млрд грн, а корпоративними облігаціями – 0,9 млрд грн. Створення національного механізму біржової торгівлі NEXT-UA стане головним завданням робочої групи, що сприятиме зміцненню інфраструктури ринків капіталу та організованих товарних ринків», – зазначив перший заступник Міністра економіки Володимир Гринюк.

Так, положення меморандуму, серед іншого, передбачають розвиток ринків внаслідок впровадження NEXT-UA, визначають напрями розв’язання ключових питань для створення сприятливого середовища розвитку ринків, належних регуляторів НБУ та НКЦПФР, які підтримуватимуть створення оптимальної майбутньої моделі ринкової інфраструктури в Україні тощо.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?