Зверніть увагу

“Урізання” субсидій не буде: які правила субсидіювання діятимуть восени 2021 року та як будуть вводити накопичувальні пенсії?

4 серпня 2021, 13:26Новини1156

Этот материал также доступен на русском

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна відповіла на питання, які найбільше цікавлять українців.

  • Посилання скопійованоlink copied

Чи планує Мінсоцполітики зменшення розміру субсидій, та на інші актуальні питання міністр соцполітики відповіла в ефірі телепрограми на каналі Live, – повідомляє Новое время.

Марина Лазебна заспокоїла громадян і зауважила, що скорочення субсидій не планується.

«Ніякого скорочення субсидій не буде. З 1-го жовтня прибирають „карантинну норму“. Ті, хто мав дороговартісні покупки, тих було позбавлено субсидій. Адже субсидія — це про справедливість. Ці гроші беруть від платників податків, які допомагають тим, хто не може самотужки сплатити за свої житлово-комунальні послуги. Прийде опалювальний сезон, якщо в людини будуть низькі доходи і вона не зможе платити, вона завжди може звернутися за допомогою до держави і субсидія буде їй надана», – каже вона.

За словами міністра, економіка поступово стабілізується, за рахунок того, що обмежувальних карантинних заходів немає, люди працюють і менше потребують соціальної допомоги. Що стосується кількості субсидіантів, яка була рік тому, то вона залишається незмінною.

Що необхідно для отримання виплат?

«Для того, щоб отримати субсидію, треба принести два документи: декларацію про доходи та майновий стан і заяву. Далі ми самостійно перевіряємо, чи відповідає дійсності те, що декларує людина, — відповіла Лазебна. — Ті, хто був у системі в опалювальний сезон, до квітня, а тепер не бачить себе у списку, це може бути помилка — людський фактор, чи помилка в автоматичному перепризначені. Тому людина може прийти до вересня і їй буде призначена субсидія з травня».

У відповідь на питання про першочергові категорії громадян, які претендують на виплати, міністр навела приклад про пенсіонерів: «Родина з двох пенсіонерів з невисокими пенсіями. Вони підпадають під субсидію. До речі, тому і питання підвищувати пенсії більшими темпами, робити підтримку цих людей, тому що коли ростуть доходи, вони теж з субсидією, але вона буде зменшуватись».

Дехто скаржиться, що втратив допомогу через отримання спадку чи інші незаплановані доходи. Міністр відповіла, що справді одноразові доходи від продажу чого-небудь за певний період, наприклад, півроку, впливають на призначення субсидії: «Я розбиратимусь з цим питанням і до опалювального сезону ми вирішимо його».

Як держава «відсіює» тих, хто нечесно користується субсидіями?

«Верифікацію треба проводити, крім того, це про справедливість. Ми хочемо створити єдиний соціальний реєстр, Єдину інформаційну систему соціальної сфери, в якій буде видно всю інформацію про доходи кожної людини. Зараз ми працюємо над цим з Михайлом Федоровим. Перші шість допомог від держави, які працюють за цією системою, буде запущено вже восени. А з наступного року плануємо запустити систему повністю. Всього існує 120 різних соціальних виплат. В результаті не треба буде приносити довідки і дуже швидко буде призначена допомога», – каже чиновник.

Хто може отримати відмову у субсидії?

«Одна з основних умов — отримання субсидії для тих людей, в яких немає боргів за комунальні послуги. Була норма три місяці, а, наприклад, чотири роки — надто багато».

Марина Лазебна вважає, що у таких випадках може допомогти рекрустуризація боргів, коли держава допомагає людині поступово сплатити борг. Щоб зробити реструктуризацію більш ефективною, потрібен новий законопроект.

Накопичувальні пенсії

Підвищення пенсій у 2021 році заплановані на 1 липня, 1 жовтня та 1 грудня. Одночасно з цим, в рамках Пенсійної реформи, влада працює над введенням у дію накопичувальної пенсійної системи, вона буде обов’язковою. Лазебна зауважує, що такий спосіб інвестицій у пенсію поширений у всіх розвинених країнах і він може бути абсолютно безпечним, але у наших реаліях є деякі нюанси.

«Через те, що Україна — це країна з поганою демографією та поганою соціальною безпекою, ми вирішили поєднувати солідарну та накопичувальну систему».

Багато громадян відносяться до накопичувальної системи з недовірою, побоюючись, що їх заощадження девальвуються чи зникнуть іншим чином, на це міністр також дала відповідь.

«Вже сьогодні в законодавстві прописано 40 механізмів, які убезпечують вкладення і ми можемо покращити цю безпеку. Готуємось до того, щоб людина могла бачити свої накопичення у мобільному телефоні. Усе це може зайняти близько одного з половиною років».

Наостанок Марина Лазебна відповіла на питання про недержавні пенсійні фонди, вона вважає, що пенсійна реформа буде для них корисною і працювати залишаться найбільш серйозні та надійні приватні фонди.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі