Україна зможе здійснити пікові виплати за держборгом

2 вересня 2021, 11:56Новини386

Этот материал также доступен на русском

Інвестори охоче купують нові випуски єврооблігацій України попри негативні фактори.

  • Посилання скопійованоlink copied

Такого висновку дійшли учасники круглого столу «Курс гривні восени: чи варто очікувати на девальвацію?», проведеного «Фінансовим клубом».

«Мінфін зробив гарну роботу по розтягуванню строків погашень, тому що цей рік був останнім з трьох найбільш навантажених зовнішніми виплатами за всю історію України. Залишилося зараз виплатити ці $3 млрд у вересні, з якими проблем не буде. Наступний графік вже більш розтягнутий», – розповів директор департаменту казначейсько-інвестиційних послуг Укрексімбанку Антон Болдирєв.

Перед отриманням наприкінці серпня $2,7 млрд від МВФ уряд України не мав усієї необхідної для виплат у вересні суми. «У Мінфіну на рахунку було $1,5 млрд. Але якщо подивитися в майбутнє, то в них немає надлишку валютних коштів», – зазначив голова Ради Незалежної асоціації банків України, голова наглядової ради Альфа-Банку Роман Шпек.

Уряд через це не зможе розслабитися в 2022 році – потрібно й надалі накопичувати валюту для нових значних виплат. «Якщо подивитися на обсяги зовнішніх платежів, які ми повинні здійснювати цього року – у вересні пікові платежі, а також у березні та вересні наступного року, я не бачу надлишку валюти на рахунках уряду. Дай боже їм з цим впоратися. І їм потрібно розуміти, що Fitch підтвердив інвестиційний рейтинг на рівні «B», що в перекладі означає «високоспекулятивний», і рівень цін, які ми платимо за вихід на зовнішні ринки, значно вищий за такі країни, як Албанія та Вірменія. І ця проблема для країни залишається», – впевнений Роман Шпек.

Пан Болдирєв зазначив, що інвестори охоче купують нові випуски єврооблігацій України попри негативні фактори. «До того ж ми бачимо, як оперативно Мінфін виходить на ринок зовнішніх запозичень. Ставка там залишається високою – більше 6%. Але за рахунок графіку і того, що вдається оперативно брати той обсяг грошей, який необхідний, це, безумовно, плюс. Тому що ми бачимо і двократне, і трикратне перепідписання на боргові цінні папери України. Складний період пройшли», – каже він.

Роман Шпек порахував обсяг необхідних виплат в 2022 році. «Наступного року Україна повинна погасити зовнішніх зобов’язань на $3,6 млрд. І обслужити зобов’язань – на суму $2 млрд. Це майже $6 млрд зовнішніх зобов’язань. І якщо 18-го числа місія, яка приїде, не буде успішною, і ми не зможемо отримати кошти другого траншу, кошти Світового банку, ЄС, і це не вплине на ціну запозичень і доступ до ринків капіталу, в нас наступний рік буде доволі складним. Місія приїжджає в той час, коли парламент має отримати 15 вересня проєкт бюджету на 2022 рік, де також будуть закладені параметри, які впливатимуть на монетарні показники», – підсумував Роман Шпек.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро