Україна через 10 років буде змушена імпортувати електроенергію

16 червня 2021, 18:17Новини565

Этот материал также доступен на русском

В об’єднаній енергосистемі (ОЕС) України може виникнути дефіцит генеруючих потужностей від 2,5 ГВт в 2025 році до 9 ГВт в 2031 році.

  • Посилання скопійованоlink copied

В об’єднаній енергосистемі (ОЕС) України може виникнути дефіцит генеруючих потужностей від 2,5 ГВт в 2025 році до 9 ГВт в 2031 році, – повідомляє Україна Комунальна.

Про це йдеться в «Звіті з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей – 2020» НЕК «Укренерго», затвердженому Регулятором на засіданні 16 червня.

«Розвиток ОЕС України за базовим сценарієм свідчить, що вже в 2025 році власних генеруючих потужностей буде недостатньо для покриття попиту на електричну енергію. Для забезпечення потреб в е / е необхідно буде постійно нарощувати її імпорт і пропускні спроможності перетинів між ОЕС України і енергосистемами суміжних країн», – йдеться в документі.

Основним фактором очікуваного зменшення базової і напівпіковій потужності є невиконання Національного плану скорочення викидів від великих спалюють установок (НПСВ), схваленого Кабміном 8 листопада 2017 роки (розпорядження № 796).

Згідно з прогнозами НЕК, вже в 2025 році доступна потужність ТЕС може скласти 7 489 МВт (при необхідних для надійної роботи ОЕС України від 9 260 МВт), з подальшим зниженням в 2031 році до 1 242 МВт (при необхідних 11 760 МВт).

У «Укренерго» також передбачають цільової сценарій розвитку з метою недопущення виникнення дефіциту генеруючих потужностей.

Згідно з ним, Україні до 2031 року знадобиться від 317 млрд грн (з них 147,6 млрд грн на розвиток відновлюваної енергетики) до 383,2 млрд грн (відповідно 179 млрд грн) інвестицій.

Зокрема, передбачено коригування термінів реалізації НПСВ з обов’язковим визначенням джерел фінансування, а також реконструкція енергоблоків ТЕС або будівництво нових 1,2-1,5 ГВт потужностей в короткостроковій перспективі.

В сценарій також закладено невідкладне спорудження як мінімум 1 ГВт нових маневрених потужностей з швидким запуском, впровадження до 0,5 ГВт потужностей систем регулювання і підтримці частоти.

Крім того, передбачається можливість державної підтримки ВДЕ за допомогою впровадження та проведення аукціонів виключно після реалізації технічних та ринкових заходів для інтеграції ВДЕ в енергосистему, забезпечення балансової надійності ОЕС України без застосування обмежень виробництва е / е ВДЕ.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки