Проблемні борги

У січні 2021 року погашення вимог кредиторів банків в управлінні ФГВФО склало 22,18 млн грн

26 лютого 2021, 14:00Новини144

Этот материал также доступен на русском

Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких в рази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків.

  • Посилання скопійованоlink copied

Протягом січня 2021 року неплатоспроможні банки, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, спрямували на погашення вимог своїх кредиторів 22,18 млн грн. Із зазначеної суми, зокрема, на погашення вимог 3-ї черги, що виникли у т.ч. на покриття витрат на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн, спрямовано майже 17,55 млн грн, на погашення вимог 4 –ї черги – вкладників-фізосіб понад гарантовану суму – 0,04 млн грн, на погашення вимог 7 черги – юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 4,36 млн грн.

Із загальної суми погашення на позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів, а саме – НБУ, у січні спрямовано 4,27 млн грн (за рахунок реалізації майна поручителів). Позачергові виплати НБУ здійснив ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА».

Загалом станом на 1 лютого 2021 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 52 337,0 млн грн, з яких 15 671,8 млн грн погашено забезпеченим кредиторам, в т.ч. 14 441,9 млн грн – НБУ (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

На задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна (активів) цих банків. Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких в рази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків. У зв’язку з цим Фонд вживає необхідних заходів з метою реалізації положень частини п’ятої статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб (власників, керівництво банків), діяннями / рішеннями яких заподіяно збитків неплатоспроможним банкам. Усі кошти, що будуть стягнуті у результати цієї діяльності, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банків.

Станом на 1 лютого 2021 року Фондом, відповідно до ч. 5 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», подано 60 позовних заяв щодо 41 банку. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, – 751 особа. Загальна сума позовних вимог складає 96 865,48 млн. грн.

Крім того, Фондом пред’явлено 19 цивільних позовів у кримінальних провадженнях щодо 14 банків, розгляд яких триває. Загальна кількість цивільних відповідачів – 40 осіб. Загальна сума пред’явлених вимог складає 13 510,37 млн. грн.

Разом з цим, за результатами розгляду судами кримінальних проваджень, на підставі прийнятих судових рішень, станом на 1 лютого 2021 року Фонд гарантування ініціював 4 судових провадження про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями, щодо 4 банків. Загальна кількість відповідачів – 4 особи. Загальний розмір заявлених позовних вимог складає 2 628,73 млн. грн.

Довідково. Деталізовані щомісячні дані про погашення вимог кредиторів неплатоспроможних банків, що перебувають в управлінні Фонду, публікуються на Офіційному сайті Фонду у розділі: «Банки в управлінні Фонду» – «Розрахунки з кредиторами банків в управлінні Фонду».

Зверніть увагу
Сьогодні, 12:30 • Новини • Зверніть увагу

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Рада ухвалила два закони, які змінюють правила процедури банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Суд повинен мати серйозні підстави, щоби продовжити строки в процедурі розпоряджання майном

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів