Колізії та конфлікти

Тариф на опалення може подорожчати на 40%, – «Укртеплокомуненерго»

14 червня 2021, 16:33Новини128

Этот материал также доступен на русском

Всупереч домовленостям з Президентом та урядом, у нових договорах на закупівлю газу «Нафтогаз Трейдинг» застосовує щодо підприємств ТКЕ неринкові вимоги

  • Посилання скопійованоlink copied

Умови у договорах на постачання газу, які запропонувала газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» виробникам тепла, поглиблять галузеву кризу в теплокомуненерго (ТКЕ) та поставлять під загрозу опалювальний сезон 2021/2022 рр.

Про це повідомляється у прессрелізі Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго».

«Ринок природного газу в Україні функціонує в абсолютно неринкових умовах, головним гравцем в яких є НАК „Нафтогаз України“ та її дочірні компанії. За попередніми прогнозами, за таких умов постачання газу кінцевий тариф на опалення в опалювальному сезоні може зрости на 15−40% залежно від міста», — йдеться у повідомленні.

Що не так у договорах?

Всупереч домовленостям з Президентом та урядом, у нових договорах на закупівлю газу «Нафтогаз Трейдинг» застосовує щодо підприємств ТКЕ неринкові вимоги, зокрема:

  • вимагає авансові платежі за газ;
  • квотування обсягів споживання;
  • безакцептне списання коштів з рахунків підприємств у разі виникнення заборгованості за спожитий газ;
  • непомірно високі штрафні санкції;
  • розірвання власного газового контракту за умови укладання договору постачання з іншою газопостачальною компанією.

В «Укртеплокомуненерго» зазначають, що найбільша дискримінаційна вимога та прояв свідомого тиску на ТКЕ — щомісячні авансові платежі за газ. Згідно з чинним законодавством, населення як основний споживач послуг централізованого теплопостачання (опалення та гаряча вода) розраховується за спожиті послуги на умовах післяплати. Наразі борг населення за тепло та гарячу воду перевищує 25,5 млрд грн. Низька платіжна дисципліна клієнтів та відсутність у правовому полі дієвих механізмів боротьби з боржниками унеможливлюють авансування закупівель газу у НАК «Нафтогаз Трейдинг». За порушення термінів оплати, передбачених договором, до підприємств ТКЕ застосовуватимуться суворі штрафні санкції — 10% від загального місячного обсягу постачання.

Також «Нафтогаз Трейдинг» укладає договори лише на своїх власних умовах квотування обсягів газу, які є нижчими від необхідних на 10−15%. Квотування в угодах, запропонованих газопостачальником, використовується як інструмент примусу до закупівлі недостатніх обсягів газу за завищеною майже на 50% ціною, що є ознакою порушення антимонопольного законодавства.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?