Суд підтвердив правомірність податкового повідомлення-рішення у сумі штрафних санкцій 1,8 млн грн

25 липня 2023, 09:39Новини406

Этот материал также доступен на русском

Ініціювання грошового переказу  розпочинається після надіслання банку належним чином оформленого платіжного документа з обов`язковим його скріпленням підписами уповноважених осіб.

  • Посилання скопійованоlink copied

Судом касаційної інстанції підтримано позицію контролюючого органу щодо порушення платником податків строку сплати грошових зобов’язань з рентної плати на 1 календарний день.

Зокрема, постановою Касаційного адміністративного суду у складі колегії суддів Верховного Суду від 03.07.2023 у справі № 826/6820/18 наголошено, що формування позивачем платіжного доручення № 1440 30 травня 2016 року о 16:41, тобто в межах операційного часу обслуговуючого позивача банку, із зазначенням всіх необхідних реквізитів, однак без підпису уповноважених осіб є недостатнім для висновку, що грошовий переказ було ініційовано.

Також, судом зазначено, що саме після надходження до банку підписаного платіжного доручення, що відбулося 30 травня 2016 року о 17:59, тобто після операційного часу, у банку виник обов`язок з проведення відповідного платежу. Цей обов`язок був виконаний наступного дня, що відповідає вимогам статті 8 Закону N 2346-III та пункту 2.19 Інструкції № 22.

Оскільки належне оформлення платіжного доручення (підписання його уповноваженими особами) залежало виключно від волі позивача, відсутні підстави вважати, що несвоєчасна сплата узгодженого податкового зобов`язання відбулася не з вини позивача, а з вини банку, а тому висновок суду першої інстанції про те, що позивач своєчасно виконав свій обов`язок є помилковим.

Суд касаційної інстанції резюмував, що ініціювання грошового переказу розпочинається після надіслання банку належним чином оформленого платіжного документа з обов`язковим його скріпленням підписами уповноважених осіб. Відповідно, виключно після надходження належним чином оформленого платіжного документа у банка виникає обов`язок з його проведення.

Відтак, постановою Касаційного адміністративного суду у складі колегії суддів Верховного Суду від 03.07.2023 у справі № 826/6820/18 касаційну скаргу Головного управління ДПС у Полтавській області задоволено, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.04.2020 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.11.2022 скасовано. Ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог позивача до Головного управління ДФС у Полтавській області, Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.02.2018 № 0008241213 у сумі штрафних санкцій 1,8 млн грн, – відмовлено повністю.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна