За кордоном

SpaceX готується до продажу акцій при оцінці в $200 млрд – Bloomberg

24 травня 2024, 15:15Новини120

Этот материал также доступен на русском

Ціна майбутньої тендерної пропозиції ще не визначена, але SpaceX розглядає можливість запропонувати акції по $108-110 за штуку

  • Посилання скопійованоlink copied

Компанія SpaceX Ілона Маска готується продати інвесторам акції, виходячи з оцінки капіталізації в $200 млрд. Про це пише Bloomberg з посиланням на людей, знайомих з цим питанням.

Водночас сам мільярдер заявив, що компанія не потребує додаткових коштів.

Ключові факти

  • SpaceX обговорює тендерну пропозицію – операцію, яка дозволяє співробітникам та інвесторам продавати акції, яка може розпочатися в червні, кажуть джерела агентства.
  • Ціна майбутньої тендерної пропозиції ще не визначена, але SpaceX розглядає можливість запропонувати акції по $108-110 за штуку, сказав один із співрозмовників.
  • Умови ще не остаточні, і розмір тендерної пропозиції може змінитися залежно від зацікавленості як інсайдерських продавців, так і покупців.
  • Сам Ілон Маск написав, що компанії не потрібен додатковий капітал, ба більше, вона планує викуп акцій.
  • Таким чином ринкова капіталізація SpaceX вже знаходиться на одному рівні з деякими найбільшими світовими публічними компаніями. Останній тендер пів року тому пройшов з оцінки компанії в $180 млрд.

Контекст

SpaceX – майже монополіст на ринку запуску супутників у США завдяки успіхам ракети Falcon 9. Також до цього додається запекла боротьба за контракти та активна конкуренція за приватний космос.

Супутниковий інтернет-бізнес Starlink є ключовим фактором в економіці компанії, оскільки наразі вже працює більше 5600 супутників і послуга має понад 2 млн активних користувачів.

Крім того, космічний корабель Starship продовжує випробувальні польоти, а це у перспективі дозволить створити ракети наступного покоління безпрецедентного масштабу і потужності, яка може використовуватися повторно. У разі успіху з випробуваннями, Starship буде використовуватися в місіях Artemis з повернення людей на поверхню Місяця.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону