Щоб відновити економічну діяльність в Україні, потрібно забезпечити належні інструменти страхування, – Юлія Свириденко

10 березня 2023, 17:40Новини273

Этот материал также доступен на русском

Активне страхування воєнних ризиків є ключовим питанням для торгівлі, інвестицій та реалізації проектів відновлення. Україна не може чекати, коли закінчиться війна, щоб повернутися до бізнес-проектів, тому ми тестуємо продукти зі страхування військових ризиків MIGA та інших глобальних гравців. На цьому наголосила Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час серії зустрічей з […]

  • Посилання скопійованоlink copied

Активне страхування воєнних ризиків є ключовим питанням для торгівлі, інвестицій та реалізації проектів відновлення. Україна не може чекати, коли закінчиться війна, щоб повернутися до бізнес-проектів, тому ми тестуємо продукти зі страхування військових ризиків MIGA та інших глобальних гравців. На цьому наголосила Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час серії зустрічей з Міністром у справах ЄС Швеції Дж. Розуолл та Міністром зайнятості та інтеграції Швеції Й. Персоном.

«Наявність страхування воєнних ризиків для бізнесу дасть можливість відновити інвестиційну діяльність в Україні вже зараз. Ми активізуємо діалог з цього питання з нашими міжнародними партнерами в різних куточках світу. Важливим елементом є залучення офіційних державних установ у цей процес. Ми шукаємо трастові фонди та інші інструменти для створення продуктів військового страхування, які надаватимуть як офіційні установи, так і приватні компанії», – зазначила Юлія Свириденко.

Вона додала, що за підтримки глобальних міжнародних партнерів Україна активує комплексне страхування ризиків постачальників, інвесторів та впровадження проектів. Це забезпечить компаніям необхідну конкурентну перевагу у вигляді раннього розміщення в Україні та більш активної участі у відновленні економіки та інфраструктури.

Уряд України також працює над інструментами для поглиблення економічної інтеграції з Євросоюзом. Йдеться також про використання правової бази Угоди про асоціацію для інтеграції з ринком ЄС. З огляду на те, що Україна є кандидатом на вступ до ЄС важливим є розвиток торговельних шляхів, які стануть для Європейського Союзу внутрішніми. Це забезпечить більшу автономію ЄС та надасть можливості для відновлення виробництва в Україні – ближче до європейських виробництв.

Разом з цим, те, чого Україна прагне в глобальній торгівлі – це повага до стійкості, різноманітності та прав людини, які базуються на повазі до основних норм міжнародного права – повазі до суверенітету та територіальної цілісності. Держава-агресор продовжує нехтувати міжнародним правом, завдаючи руйнувань та збитків Україні.

«Найбільше нам потрібні зброя та санкції.

У Росії ще є технічні можливості для виробництва ракет на обладнанні інших держав та заробляти на тіньовій торгівлі. Необхідно запровадити жорсткіші механізми обмеження експорту, розвинути торговельні санкції та імпортні обмеження у всеохоплюючий торговий режим, застосовний до росії», – відмітила Юлія Свириденко і додала, що Україні не достатньо розробляти торговельні санкції за принципом заборони та м’яких обмежень. Санкції мають діяти глобально.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні