Розмір субсидій на ЖКП стане помітно меншим

7 вересня 2021, 13:46Новини1052

Этот материал также доступен на русском

Уряд скорочує соціальні нормативи споживання до колишніх, докарантинних, значень.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні з 1 жовтня кількість субсидіантів скоротиться, і сама субсидія на оплату комуналки стане менше. Причиною скорочення виплат стане зменшення соціальних нормативів споживання комунальних послуг, – повідомляє Україна Комунальна.

Уряд скорочує соціальні нормативи споживання до колишніх, докарантинних, значень.

Навесні минулого року, через те, що країна занурилася в затяжний локдаун, багато людей залишилися без зарплат. При цьому споживання енергоресурсів різко зросла через те, що люди цілими сім’ями цілодобово перебували вдома. Для того, щоб хоч якось знизити навантаження на сімейні бюджети, уряд тоді вирішив збільшити соціальні норми споживання комунальних послуг в півтора рази.

Субсидія на оплату комуналки призначається не на весь обсяг спожитого енергоресурсу, а саме на його соціальну норму. Тобто, якщо умовно сім’я з трьох осіб повинна по соціальній нормі спожити за місяць 30 кубометрів газу, а вона спожила 40, то субсидію їй призначать тільки на 30 кубометрів. А решта 10 доведеться оплатити за повною вартістю.

Навесні минулого року в зв’язку з карантином всі соціальні норми були збільшені в півтора рази. І отже, такій сім’ї вже покладалася субсидія не на 30 кубів, а на всі 45. Таким чином, розмір державної допомоги на оплату комуналки був збільшений також фактично в півтора рази.

У поточному році уряд вирішив повернути колишні, докарантінние, нормативи споживання. І відповідно, держава доплачуватиме знову тільки за 30 кубометрів, а не за 45, як раніше.

За такої умови розмір допомоги на кожну сім’ю скоротиться. А за рахунок цього скорочення, і кількість сімей, яким буде призначено субсидію, також стане менше.

“А завдяки тому, що уряд 1 травня взяли жорсткіші і складні умови нарахування субсидій, то кількість сімей, які мають право на субсидії, скоротилася. Якщо на кінець 2017 року таких було майже 7 млн, то на кінець цього опалювального сезону залишилося 3 млн. А після цієї постанови уряду тих, хто має право на отримання субсидій, залишилося 2 млн”, – розповів експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський.

Таким чином, в Україні за 4 роки кількість домогосподарств, які отримують субсидії, скоротилася з майже 7 до 2 мільйонів. Цілком очевидно, що держава намагається поступово змусити всіх громадян платити за комуналку повну ціну. В рядах одержувачів субсидії залишаться хіба що самотні люди похилого віку, яким платять мінімальну пенсію.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

ДПС

Статті • Влада i люди
Слід зразу наголосити, що ніяких кардинальних змін у принципах оподаткування доходів фізичних осіб не відбулось

НААКУ

Статті • Влада i люди
Окремо на заході було проведено лотерею та благодійний збір на допомогу одному з українських військових підрозділів

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

НААКУ

Статті • Влада i люди
Серед найближчих завдань НААКУ – продовжити роботу з передачі функцій щодо підвищення кваліфікації від Міністерства юстиції та просувати законопроєкти 4409 і 7442

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини