Рішення ЄБРР позбавить компанії в Білорусі та РФ низки фінансових документів

5 квітня 2022, 10:12Новини320

Этот материал также доступен на русском

Нинішні рішення ЄБРР позбавляють російські та білоруські компанії доступу до таких інструментів як дофінансування та підтримка ліквідності

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство закордонних справ України вітає рішення Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо припинення доступу до ресурсів банку РФ та Білорусі.

“Ці доленосні рішення, ініційовані Україною після початку Росією повномасштабної військової агресії проти нашої держави за підтримки Білорусі, були вперше в історії банку офіційно ухвалені резолюціями Ради Керівників №245 і 246 за підтримки переважної більшості акціонерів ЄБРР”, – наголошується в коментарі, оприлюдненому пресслужбою МЗС України.

У міністерстві подякували керівництву ЄБРР та міжнародним партнерам України, які підтвердили свою підтримку Україні при ухваленні цих рішень.

“Ми вдячні, що вони не залишилися осторонь і таким чином засудили звірства, до яких вдається російська армія проти українського народу. Вся світова спільнота має засудити звірства армії Росії та вжити дієвих заходів для того, щоб антигуманна та нелюдська поведінка країни-агресора, яка до того ж, є постійним членом Ради безпеки ООН, була негайно зупинена”, – наголосили в МЗС України.

Зазначається, що хоча операції в Росії були практично зупинені ще в 2014 році, а білоруські проєкти для державних підприємств не фінансуються протягом певного часу, нинішні рішення ЄБРР позбавляють російські та білоруські компанії доступу до таких інструментів як дофінансування та підтримка ліквідності, а також означають вихід ЄБРР з будь-яких активів, пов’язаних із РФ.

“Поряд із закриттям офісів у Москві та Мінську сьогоднішнє рішення стало логічним продовженням політики ЄБРР на дистанціювання від держави-агресора”, – наголосили в міністерстві.

Як повідомлялося, 4 квітня Рада Керівників Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) офіційно затвердила застосування статті 8.3 статуту щодо зупинення доступу Росії та Білорусі до ресурсів банку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога