За кордоном

рф недоотримає $80 млрд нафтових доходів цього року

18 липня 2022, 18:31Новини348

Этот материал также доступен на русском

Ціновий дисконт на російську марку нафти Urals коливається в межах 30%.

  • Посилання скопійованоlink copied

Вторгнення в Україну та подальші санкції призвели до суттєвих втрат російського нафтового сектору – до кінця 2022 року обсяг недоотриманих доходів оцінюється у $79 млрд.

Про це свідчать розрахунки проведені експертами KSE Institute, зазначає FinClub.

Так, в основі розрахунків закладені обсяги видобутку та експорту нафти у рф в межах її квот в картелі ОПЕК+, які існували до вторгнення в Україну, та розмір дисконту, з яким росія змушена продавати власну нафту. Ціновий дисконт на російську марку нафти Urals коливається в межах 30%, а географія постачань через поступове скорочення купівлі нафти західними державами зміщується на схід.

Зокрема, у травні 2022 року у порівнянні з лютим 2022 року Туреччина збільшила імпорт російської нафти на 50%, Китай – на 25%, а Індія – на 800%. Водночас країни-члени ОЕСР в Азії практично повністю відмовилася від російської нафти у травні 2022 року, ЄС скоротив її купівлю на 12%, а США та Велика Британія разом знизили обсяги імпорту на 89% порівняно з лютим 2022 року.

За розрахунками KSE Institute, у 2023 році видобуток нафти у рф скоротиться до 7,27 млн б/д, що на 3,1 млн б/д менше за сьогоднішній показник або ж на 38% менше чинної квоти в ОПЕК+.

Зокрема, падіння обсягів очікується завдяки остаточній забороні транспортувати російську нафту до країн ЄС морським шляхом, запровадженій у шостому пакеті санкцій Євросоюзу і зобов’язанням Польщі та Німеччини припинити імпорт російської нафти трубопроводом «Дружба» до кінця 2022 року. У такий спосіб ЄС знизить імпорт російської нафти на 90% протягом наступних семи місяців.

За словами керівника Центру енергетичних і кліматичних досліджень KSE Бориса Додонова, можливості перенаправлення цих обсягів на інші ринки є дуже обмеженими, а проєкти з видобутку будуть відкладені на невизначений термін, оскільки західні інвестори, сервісні компанії та кредитори залишають росію.

«Майже $80 млрд недоотриманих рф нафтових доходів – це конкретна плата за агресію проти України. Зважаючи на обмеження на постачання технологічного обладнання для нафтогазового сектору та вихід багатьох ТНК зі спільних із рф енергетичних проєктів, російську нафтову галузь очікує подальша стагнація», – зазначила керівниця Інституту KSE Наталія Шаповал.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?