Представники Проєкту ЄС “Право-Justice” та Мінюсту взяли участь у конференції комітету країн Східної Європи INSOL EUROPE

20 червня 2024, 15:15Новини104

Этот материал также доступен на русском

У рамках заходу особлива увага була прикута до процедури превентивної реструктуризації, ролі та значення арбітражного керуючого, ролі держави в процедурах реструктуризації та неплатоспроможності

  • Посилання скопійованоlink copied

13-14 червня 2024 р. у Кракові (Польща) відбулася конференція комітету країн Східної Європи INSOL Europe. У заході взяли участь фахівці з реструктуризації, неплатоспроможності та банкрутства з Польщі, Чехії, України, Німеччини, Італії, Австрії, Греції, Болгарії, Румунії, Нідерландів, Франції.

Українську позицію на заході представили Ірина Жаронкіна, керівниця компонента “Захист прав власності та виконання рішень” Проєкту ЄС “Право- Justice”, та Владислав Філатов, директор Департаменту з питань банкрутства Мін’юсту.

Свій виступ Ірина Жаронкіна присвятила впливу санкцій, запроваджених з 2014 року та значно розширених через повномасштабну військову агресію РФ проти України, на процедури неплатоспроможності. Так, вона зауважила, що станом на початок червня 2024 року кількість фізичних та юридичних осіб під санкціями перевищує 17 тисяч .

Водночас вона констатувала, що українське національне законодавство передбачає низку обмежень у процедурах неплатоспроможності та примусового виконання рішень щодо кредиторів та боржників, які внесенні до санкційних списків Ради національної безпеки та оборони України. Саме тому питання, яким чином досягти мети процедур неплатоспроможності з урахуванням санкційного законодавства, потребує нагального вирішення.

“ЄБРР окреслює дві основних мети процедур неплатоспроможності. Перша полягає у розподілі ризиків між учасниками ринкової економіки передбачуваним, справедливим і прозорим чином, а друга – у захисті та максимізації вартості на користь усіх зацікавлених сторін та економіки в цілому. Тому сьогодні ми перебуваємо в ситуації, коли санкції запобігають завданню шкоди національним інтересам, але питання полягає в тому, як досягти цілей банкрутства”, – сказала Ірина Жаронкіна.

Також керівниця компонента “Захист прав власності та виконання рішень” Проєкту ЄС “Право- Justice” познайомила присутніх із законодавством щодо застосування санкцій в Україні, змінами до Кодексу з процедур банкрутства з урахуванням санкційного законодавства та з актуальною судовою практикою щодо справ про неплатоспроможність, де однією зі сторін є підсанкційна особа.

У рамках заходу особлива увага була прикута до процедури превентивної реструктуризації, ролі та значення арбітражного керуючого, ролі держави в процедурах реструктуризації та неплатоспроможності, та процесуальних строків у справах про неплатоспроможність в різних юрисдикціях.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Шляхи реалізації цієї ідеї обговорили учасники круглого столу «Bankruptcy.net/ Перезавантаження бізнесу: Превентивна реструктуризація як ключ до успіху»

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Рада ухвалила два закони, які змінюють правила процедури банкрутства