Проблемні борги

Нафтогаз закликав тепловиків домовитися про погашення боргів за газ

8 жовтня 2021, 16:56Новини422

Этот материал также доступен на русском

Відповідний алгоритм врегулювання заборгованості правлінням Нафтогазу схвалений ще 7 вересня.

  • Посилання скопійованоlink copied

НАК «Нафтогаз України» закликає тепловиробників прискорити роботу з укладення мирових угод щодо погашення заборгованості за газ для якнайшвидшого розблокування їх рахунків, своєчасного початку опалювального сезону та сталого його проходження, повідомляє пресслужба, зазначає Kosatka.Media.

Так, підписання мирових угод щодо погашення заборгованості за газ є частиною домовленостей, закріплених Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років, укладеного 30 вересня.

Відповідний алгоритм врегулювання заборгованості правлінням Нафтогазу схвалений ще 7 вересня. Інформація про можливість підписання мирових угод доведена до підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) через Міністерство розвитку громад та територій України 10 вересня.

Однак за майже місяць із відповідними пакетами документів до Нафтогазу звернулося лише 15 ТКЕ з потенційних 60 підприємств-підписантів.

Як зазначається, відповідні угоди з ТКЕ, основний борг яких складає менш як 10 млн грн, передбачають його виплату рівними частинами протягом 60 місяців, а своєю чергою тепловиробники з більшим боргом зможуть сплатити його рівними частинами протягом 72 місяців.

Крім цього, пропонований компанією алгоритм врегулювання заборгованості передбачає відтермінування сплати штрафних та фінансових санкцій, які надалі підлягатимуть списанню в порядку та спосіб, передбачений Законом України №1730.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?