Соцмережі

Львів хоче націоналізувати автобусний завод росіян

5 травня 2022, 12:35Новини277

Там планують запустити виробництво електродвигунів

  • Посилання скопійованоlink copied

Близько 80 підприємств, що зареєстровані на території Львова, повністю або частково належать росіянам. Першими на черзі до націоналізації стоять будівлі Львівського автобусного заводу. Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Ключові факти

  • На засіданні президії конгресу місцевої та регіональної влади Садовий запропонував націоналізувати будівлі, розташовані на території Львівського автобусного заводу (ЛАЗ). «Він ще з 1990-х років належить росіянам», – пояснив мер.
  • Після націоналізації на території ЛАЗу місто планує збудувати муніципальний індустріальний парк.
  • «Це величезна територія близько до центру міста, яка може стати базовою локацією для виробництва електромобілів. Також вже є західні інвестори, які готові запустити виробництво електродвигунів. Дорожня карта вже готова. Чекаємо на рішення Кабміну та РНБО», – заявив Садовий.

Контекст

«Нещодавно ухвалений закон про націоналізацію дозволяє зробити так, щоб у Львові та всіх інших містах України не було навіть маленької частки, яка може належати ворогові», – написав Садовий у Facebook. Мер уточнив, що всю інформацію про львівські компанії з російськими власниками передано до військової адміністрації.

Під дію закону можуть потрапити фізичні чи юридичні особи незалежно від громадянства та місця проживання, які публічно заперечують чи підтримують здійснення збройної агресії Російської Федерації проти України.

Націоналізувати також можна майно компаній та громадян, які підтримують встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України та які не зупинили чи не припинили здійснення своєї економічної діяльності на території Російської Федерації в період дії воєнного стану в Україні.

Крім того, закон зазначає, що все націоналізоване майно не просто спрямують на користь держави Україна, а «в рахунок майбутньої репарації на користь України, яка зазнала агресії з боку Російської Федерації».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?