За кордоном

Google віддає Apple 36% виручки від реклами у Safari

14 листопада 2023, 17:48Новини127

Этот материал также доступен на русском

Всі ці роки точні суми та розмір комісії, що стягується Apple, залишалися комерційною таємницею

  • Посилання скопійованоlink copied

Google ось уже понад 20 років віддає Apple значну частину виторгу від реклами, переглянутої користувачами через інтернет-браузер Safari. В обмін на це Apple гарантував Google, що його пошуковий сервіс завжди буде пошуковою системою за замовчуванням у Safari.

Всі ці роки точні суми та розмір комісії, що стягується Apple, залишалися комерційною таємницею.

Однак у ході розгляду антимонопольного позову Мін’юсту США до Google останній із виступаючих свідків з боку компанії ненароком розкрив цю інформацію, повідомляє Bloomberg.

У Вашингтоні відбувається розгляд антимонопольного позову, поданого Міністерством юстиції США до Google у жовтні 2020 року. До позову, поданого до суду округу Колумбія, приєдналися прокурори ще 11 штатів США. У ньому міститься вимога «перешкодити Google у незаконному утриманні монополії на ринках інтернет-пошуку, пошукової реклами та загального текстового пошуку в США за допомогою антиконкурентної та обмежувальної політики».

Влада впевнена, що Google досягла свого домінуючого становища на ринку інтернет-пошуковиків саме через такі угоди, як з Apple, сплачуючи їм за те, щоб Google залишався пошуковою системою за замовчуванням. Деякі з цих угод рекомендують дистриб’юторам пропонувати інші продукти Google.

Професор Університету Чикаго Кен Мерфі заявив під час розгляду справи, що Google з 2002 року віддає Apple 36% своєї рекламної виручки у Safari. На цих словах головний адвокат Google Джон Шмідтлейн «помітно зіщулився», зазначає видання, оскільки цифра мала залишитися конфіденційною.

Google і Apple раніше намагалися переконати суд у тому, що фінансові деталі партнерства — комерційна таємниця, розкриття якої «необґрунтовано підірве конкурентні позиції Google як щодо прямих конкурентів, так і інших контрагентів».

Обидві компанії відмовилися коментувати слова Мерфі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону