Зверніть увагу

Зниження тарифів на електроенергію не перешкоджає діалогу з МВФ, – Сергій Марченко

25 серпня 2021, 15:45Новини380

Этот материал также доступен на русском

Такий крок знаходиться в рамках зобов’язань України за програмою stand-by із МВФ за умови, що він не становить фіскальних ризиків для бюджету

  • Посилання скопійованоlink copied

Рішення уряду знизити тариф на електроенергію для населення до 1,44 грн/кВт не має негативно вплинути на перемовини України з Міжнародним валютним фондом, уряд також не дотуватиме енергогенеруючі компанії. Про це міністр фінансів Сергій Марченко розповів в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Такий крок знаходиться в рамках зобов’язань України за програмою stand-by із МВФ за умови, що він не становить фіскальних ризиків для бюджету, заявив він.

“Я не бачу підстав, чому це рішення має вплинути на переговори. Наша програма, за великим рахунком, не фокусується на підвищенні чи зниженні тарифів. Ці тарифні історії цікаві з точки зору фіскальних ризиків”, – пояснив Марченко.

За його словами, наразі негативної комунікації від фонду з приводу цього рішення немає, і її не очікується у в майбутньому. Він зазначив, що тарифи – це справа Міненерго, тому саме вони спілкуються з фондом.

“Але немає сумнівів у тому, що це рішення має бути фіскально збалансованим. З бюджету ми покривати якісь тарифні потреби не будемо”, – наголосив Марченко.

Він зазначив, що основне завдання – збалансувати енергоринок, і Міненерго несе ризики та відповідальність за зниження тарифів. Водночас якщо “Енергоатом” та “Укргідроенерго” пішли на це зниження, значить, вони прорахували ці ризики. “Жодним чином бюджет України не дотуватиме ці компанії”, – додав міністр.

Нагадуємо: Тариф на електроенергію у 1,44 грн/кВт-год діятиме з 1 жовтня до 30 квітня 2022 року для споживання обсягом до 250 кВт за місяць, для споживання понад цей обсяг тариф залишається 1,68 грн/кВт-год. Кабінет Міністрів ухвалив рішення знизити тариф на електроенергію для населення до 1,44 грн/кВт за умови споживання до 250 кВт-год на місяць.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?