Воєнний стан: із травня окремі соцвидатки тимчасово можуть зменшитися

7 квітня 2022, 10:47Новини339

Этот материал также доступен на русском

Виконанню держбюджету на 110% у першому кварталі сприяли авансові податкові надходження, тоді як у другому кварталі прогнозується суттєве недовиконання державного бюджету

  • Посилання скопійованоlink copied

6 квітня Офіс президента повідомив, що глава держави Володимир Зеленський провів нараду з членами Кабінету Міністрів та представниками свого Офісу щодо стану виконання державного бюджету на поточний рік та запровадження ембарго на торгівлю з Росією.

Тоді прем`єр Денис Шмигаль констатував, що виконанню держбюджету на 110% у першому кварталі сприяли результати перших двох місяців поточного року та авансові податкові надходження, тоді як у другому кварталі, внаслідок військового вторгнення Росії прогнозується суттєве недовиконання державного бюджету України.

Учасники наради обговорили можливі джерела наповнення державної скарбниці. Зокрема, це донорська допомога, спеціальні права запозичення від МВФ тощо.

За несприятливого розвитку подій розглядається можливість тимчасового скорочення окремих соціальних видатків, починаючи з травня. Для недопущення реалізації такого сценарію, як зазначили учасники зустрічі, необхідно якнайшвидше запустити роботу вітчизняної економіки – як важкої промисловості, так і малого й середнього бізнесу.

Президент дав уряду доручення формалізувати припинення товарообігу України з Росією. Фактично імпортні та експортні операції з державою-агресором повністю зупинилися з початком війни.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога