Огляд ЗМІ

В Україні майже 80% аптек продовжують працювати, – огляд ринку

15 квітня 2022, 09:44Новини305

Після шоку перших днів війни аптеки почали пристосовуватися до умов воєнного часу

  • Посилання скопійованоlink copied

Повномасштабна війна росії проти України триває вже другий місяць. З самого початку частина фармацевтів не мали змоги дістатися до робочого місця, а частина працівників переїхали з місць постійного проживання. Проте в оперативні строки власниками аптечних мереж та МОЗ України було вжито ряд заходів для забезпечення безперебійної роботи аптечних закладів.

Як повідомляє спеціалізований ресурс apteka.ua, за даними синдикативної бази даних Axioma аналітичної компанії Proxima Research International, з 20 800 торгових точок, що працювали на території України до початку повномасштабної війни, нині функціонує 16 700, тобто 80%.

Після шоку перших днів війни аптеки почали пристосовуватися до умов воєнного часу. Власники мереж вжили заходів, щоб перевести працівників аптек, готових вийти на роботу, в ті аптеки, які знаходяться поруч з їх домом або тимчасовим місцем перебування.

МОЗ України дозволило працювати в аптечних закладах особам, які ще не мають диплому, та закликало студентів старших курсів фармацевтичних закладів вищої освіти піти працювати в аптеки.

Найбільш значна частка відкритих аптек – на заході України (Закарпатська, Чернівецька, Івано-Франківська, Рівненська області). У регіонах, де ведуться або велися активні бойові дії (Донецька, Луганська, Харківська, Чергнігівська, Київська області) значна частка аптек на працює. Там, де є/були ворожі війська, багато аптек розбиті, знищені фізично, розграбовані.

На жаль, є й безповоротні втрати працівників аптек, які загинули на робочих місцях. Є випадки поранень. Одні з найгарячіших точок – Чернігів, Харків, Маріуполь. Маріуполь за час повномасштабного вторгнення росії в Україну з одного боку став символом опору, а з іншого – гуманітарної катастрофи. Більшу частину міської інфраструктури міста або пошкоджено, або знищено. Аптеки теж не виняток.

Крім того, як повідомляється на сайті Apteka.ua, аптечний продаж ліків у перший день військової агресії зріс більше ніж у два рази порівняно з аналогічним днем минулого року та зростав високими темпами у перші 11 днів війни.

Наразі обсяги продажу скорочуються та демонструють від’ємні показники зростання порівняно з аналогічним періодом минулого року і є нижчими, ніж у довоєнний період. Це пов’язано не зі зниженням попиту, а з обмеженою кількістю працюючих аптек, часом їх роботи, обмеженими поставками, великою кількістю населення, що виїхало за кордон, іноземною гуманітарною допомогою, а також здійсненням певного запасу населенням.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?