За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 8 квітня

8 квітня 2022, 11:49Новини483

Этот материал также доступен на русском

Попри рекордні ціни на “чорне золото” у світі, нафтодолари більше не приносять кремлю економічної та політичної вигоди

 • Посилання скопійованоlink copied

Попри жахливі звірства, які російські солдати вчинили в українських містах, західний світ не поспішає завдавати по економіці агресора найболючішого удару та не запроваджує обмежень на торгівлю російськими нафтою та газом. Однак, не зважаючи на це, бажаючих купувати російську нафту у світі все одно обмаль. Для того, аби знайти покупця, російські експортери знижують ціни на своє “чорне золото”. Розмір цієї знижки напередодні сягнув майже 35 доларів за барель (порівняно з вартістю бареля нафти Brent) — рекордного показника за останній час.

Хоча навіть знижка не вирішує проблем російської нафтової промисловості: обсяги видобутку все ще суттєво перевищують обсяги попиту. Крім цього, експортери російської нафти відчувають цілу низку проблем з логістикою та доступом до європейських та американських портів, а також зі страхуванням вантажів. Таким чином сьогодні російська нафта, попри рекордні ціни на “чорне золото” у світі, більше не приносить кремлю тієї економічної та політичної вигоди, як раніше.

Тому не можна казати, що санкції не діють. Просто їх вплив має відстрочку в часі.

Ситуація станом на 8 квітня 2022 року

 • Видобуток нафти в РФ за підсумками квітня може знизитися на 4-5% до березня через зміну логістики та можливі проблеми зі страхуванням та використанням судів.
 • В уряді Естонії домовилися припинити імпорт російського газу в країну до кінця 2022 року, та компенсувати ці поставки завдяки орендованому СПГ-терміналу.

 • На тлі західних санкцій через дефіцит потужностей для зберігання мазуту другий найбільший російський нафтопереробник “Лукойл” може зупинити нафтопереробні заводи.
 • Турецька авіакомпанія Turkish Airlines оголосила про продовження скасування рейсів до рф і білорусі.
 • Міністерство торгівлі США повідомило про обмеження на експорт, що поширюється на компанії “Аерофлот”, Utair та Azur air.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 7 квітня
Новини • Війна з Росією
 • Міністерство фінансів США запровадило санкції проти найбільшого видобувача алмазів у світі, російської держкомпанії АЛРОСА, а також проти російської “Об’єднаної суднобудівної корпорації” (ОСК). Про це йдеться у повідомленні Мінфіну США.

 • Міжнародні резерви Центрального банку росії скоротилися на 6% з 643,2 мільярда доларів 18 лютого до 606,5 мільярда доларів 1 квітня.
 • Швейцарія на сьогодні заблокувала 7,5 мільярдів швейцарських франків (8 мільярдів доларів) російських активів після того як вперше запровадила санкції проти наближених до Кремля осіб.
 • EPAM Systems Inc. йде з РФ та припиняє всі операції в країні у відповідь на вторгнення в Україну. Про це повідомив засновник компанії Аркадій Добкін у листі до співробітників, передає dev.by. “4 березня ми оголосили про своє рішення припинити обслуговування клієнтів у Росії. Після ретельної оцінки нашої діяльності за останні чотири тижні та консультацій з нашими клієнтами та партнерами по всьому світу, ми вирішили припинити всі операції EPAM у цій країні”, – зазначив він.

 • Coupa Software Incorporated припинив бізнес у рф. Розробник технологічної платформи для управління бізнес-витратами Coupa призупинив діяльність у росії та припинив обслуговування партнерів, які перебувають під санкціями. Компанія призупинила відносини з російськими посередниками та вжила додаткових заходів, щоб підприємства, відрізані від SWIFT або інших платіжних мереж, не могли використовувати Coupa для зв’язку з фінансовими ринками.
 • 1Password припиняють створення нових облікових записів у рф, а також прийом платежів у наявних клієнтів. Наприкінці поточного розрахункового періоду відповідні облікові записи стануть доступними лише для читання. Клієнти можуть продовжувати переглядати та експортувати все в своєму обліковому записі, але більше не можуть додавати чи редагувати елементи. 1Password — це менеджер паролів, розроблений AgileBits Inc. Він забезпечує місце для зберігання різними паролями, ліцензіями ПЗ та іншої конфіденційної інформації у віртуальному сховищі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога