Ураження санкційною зброєю: хроніки 15 березня

15 березня 2022, 12:34Новини449

Країна-агресор перетворилася на вигнанця, бізнес з яким став таким само токсичним, як і бізнес із Сирією чи Північною Кореєю

 • Посилання скопійованоlink copied

Напад на Україну, за задумом кремля, мав стати проявом сили та впливовості росії, з якою “весь світ має рахуватися”. Керівництво країни думало, що може ставити ультиматуми НАТО та США, змінювати світовий порядок та повертати назад хід історії, скасовуючи рішення про вступ країн до тих чи інших військово-політичних блоків.

Але реальність виявилася повністю протилежною. Замість розширити сфери свого впливу, росія почала втрачати навіть той вплив, який мала раніше. Навіть традиційний козир рф — енергетичний шантаж Європи — може піти у минуле разом з реалізацією ЄС планів щодо зниження залежності від енергетичних ресурсів агресора.

Країна перетворилася на вигнанця, бізнес з яким став таким само токсичним, як і бізнес із Сирією чи Північною Кореєю. І за такий перехід росіяни будуть розплачуватися ще не одне покоління. Власне, платити вони починають вже зараз: відсутністю готівкового долара, дорожчими дефіцитними автомобілями, порожніми полицями у магазинах побутової техніки та ґаджетів чи зникаючими робочими місцями.

Втім, ще не вечір, і хай навіть через силу, але потік компаній, які тікають з росії, не стає меншим.

Ситуація станом на 15 березня 2022 року

 • Сполучені Штати допускають серед наступних санкцій повне ембарго на російську продукцію, а також блокування міжнародних водних шляхів для російських суден. Про це заступник міністра фінансів США Валлі Ад’ємо розповів в інтерв’ю CNBC. На запитання інтерв’юерки про те, наскільки ймовірним є втілення прохання президента Володимира Зеленського щодо закриття міжнародних водних шляхів для російських суден та повного ембарго на російську продукцію, Ад’ємо відповів таке: “Ми продовжимо чинити тиск на російську економіку, аби вона втратила здатність до силового впливу. Ми далі переслідуватимемо російські еліти, аби позбавити ресурсів президента Путіна. Ми будемо використовувати експортний контроль, щоб погіршити їхню здатність впливати силою у майбутньому, що узгоджується з тим, чого просив президент Зеленський”. Він зазначив, що США визначили за ціль впроваджувати такі заходи, які мали би максимальний вплив на росії, і при цьому завдавали мінімальної шкоди для країн-союзниць.
 • Агентство з авіаційної безпеки Євросоюзу (EASA) зупинило дію ліцензій десятків російських авіаперевізників, зокрема на продукцію, запчастини та прилади, тренувальні центри тощо

 • Українська студія GSC Game World, яка розробила серію комп’ютерних ігор S.T.A.L.K.E.R., перестане продавати свою продукцію російським користувачам.
 • У Барселоні Головне управління торгового флоту наказало заблокувати яхту Valerie вартістю 130 млн євро, яка може належати російському олігарху та другу Путіна Сергєю Чємєзову

 • Залізниця Фінляндії VR Group припиняє прийом вантажів від російських лізингових компаній та вантажовідправників.
 • Американський банк Citigroup згорне роботу за кількома напрямками та не залучатиме нових клієнтів.
 • Косметична компанія Avon припиняє всі інвестиції в росію і зупиняє експорт продукції з російського заводу на інші ринки. Споріднені бренди, що входять у Natura & Co, The Body Shop та Aesop, повністю припиняють діяльність франшиз у рф.
 • Amway оголошує негайне зупинення імпорту продукції на росії та зупиняє операційну діяльність на її території.

 • Німецький фармацевтивний гігант Bayer призупиняє інвестиції в рф і білорусі, а також припиняє весь неосновний бізнес у цих країнах.
 • Один з найбільших виробників підйомного обладнання Otis у зв’язку з нападом рф на Україну та через збої в постачанні не прийматиме нові замовлення на ліфти та ескалатори в росії та призупиняє нові інвестиції в країну.
 • Найбільша нафтова компанія Норвегії Equinor припиняє торгівлю російською нафтою та нафтопродуктами.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 14 березня
Новини • Війна з Росією
 • Terrasoft повністю і назавжди пішла з ринку росії та білорусі. «На відміну від більшості підприємств, які тимчасово призупиняють діяльність у Росії, компанія йде назавжди. Це означає, що ми не отримуємо жодної копійки доходу з цих ринків і не отримуватимемо ніколи в майбутньому», – наголошує СЕО компанії Катерина Костерева.
 • Великі європейські страхові компанії зводять до мінімуму свою діяльність у росії через війну проти України. Зокрема німецький концерн Allianz 14 березня повідомив, що не відкриватиме в рф новий бізнес і “суттєво і впорядковано” скоротить свою присутність у країні, повідомляє Deutsche Welle.

 • Про призупинення своєї діяльності в рф також оголосили швейцарські компанії Zurich Insurance і Swiss Re – другий за величиною перестраховик у світі. Як повідомили у Swiss Re, компанія не укладатиме нових угод із клієнтами в росії та білорусі незалежно від того, перебувають вони під санкціями чи ні, а діючі угоди не будуть продовжені. Таку саму заяву минулого тижня зробила третя у світі перестрахувальна компанія Hannover Re.
 • Крім того, страхові брокери Willis Towers Watson, Marsh та Aon залишають росію. Про зупинення діяльності в росії повідомив й італійський страховий концерн Generali, якому належить 38% в російському страховику “Інгосстрах”. Італійці вийшли з ради директорів російської компанії та закрили свій офіс у москві.
 • Російські виробники мікроелектроніки запропонували узаконити “сірі” поставки комплектуючих. Асоціація російських розробників і виробників електроніки запропонувала уряду рф підтримати галузь шляхом “обмеження механізмів захисту інтелектуальної власності” для “сірих” поставок електронної продукції з-за кордону.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”