За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 12 квітня

12 квітня 2022, 12:42Новини338

Этот материал также доступен на русском

Український дипломатичний фронт невпинно працює над тим, аби країни-партнери пішли на справді жорсткі заходи, щоб зупинити війну

 • Посилання скопійованоlink copied

Економічний фронт війни з агресором нині не вирує тією кількістю подій, яка спостерігалася у перший місяць після вторгнення Московії. Десятки компаній, які зачиняють магазини, все нові й нові санкції та заборони проти рф трансформувалися у наступний етап спецоперації зі звільнення російської економіки від прогресу.

Чистий відтік капіталу з росії у першому кварталі 2022 року збільшився до $64,2 млрд проти $17,5 млрд за аналогічний період минулого року. При цьому за весь 2021 рік відтік капіталу з країни-агресора склав $72,6 млрд.

Тим часом український дипломатичний фронт невпинно працює над тим, аби країни-партнери пішли на справді жорсткі заходи, щоб зупинити війну.

Як не дивно, до виходу з росії компанії і досі спонукають санкції, навіть такі “беззубі”, як у п’ятому пакеті від ЄС. Через заборону передавати технології пов’язаним із російською владою операторам зв’язку “Ростелеком” втратив можливість використовувати обладнання Ericsson та Nokia. І буквально після вихідних обидві компанії оголосили про повний вихід з кацапії.

Ситуація станом на 12 квітня 2022 року

 • Фінський виробник телекомунікаційної техніки Nokia оголосив про вихід із російського ринку. Російський ринок давав компанії менше 2% продажів, прямі фінансові втрати в першому кварталі не перевищать 100 млн євро і будуть компенсовані іншими ринками, що швидко ростуть, пише компанія. З трійки світових постачальників телекомунікаційного обладнання в росії залишилася тільки Huawei.

 • Фінська мережа ресторанів швидкого харчування Hesburger закриє всі ресторани в росії протягом квітня.
 • Міністерство закордонних справ Японії оголосило про запровадження санкцій проти 398 росіян та 28 російських організацій через повномасштабне вторгнення росії в Україну. Також обмеження введено проти російських банків Альфа-банк та Сбербанк. Їхні активи будуть заморожені, а транзакції з ними заборонені, починаючи з 12 травня. До переліку підприємств потрапили АТ НПК Техмаш, Рязанське конструкторське бюро Глобус, Арзамаське науково-виробниче підприємство Темп-авіа, державне машинобудівне конструкторське бюро Вимпел імені Торопова, Арсеньївський авіаційний завод Прогрес імені Сазикіна та інші.
 • Японська та американська влада мають намір виключити російські вакцини від коронавірусу з програми підтримки країн, що передбачають пільгове кредитування налагодження виробництва таких препаратів з боку Токіо та Вашингтона.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 11 квітня
Новини • Війна з Росією
 • Суднам під прапором росії заборонять заходити до ірландських портів з 18 квітня.
 • Компанія Cersanit обмежила інвестиції для трьох російських фабрик з виробництва сантехніки. Тепер власник планує продати їх іноземним інвесторам. Про це повідомляє польське видання Business Insider з посиланням на прес-реліз компанії. Спочатку Cersanit обмежила 83 млн євро інвестицій у власні заводи у Фряново, Кучино та Сизрані, де працює 1500 людей. Тепер власник веде перемовини про продаж фабрик із китайськими, турецькими та арабськими інвесторами.

 • Найбільший світовий виробник алмазів – російська “Алроса” – заявив, що не зможе виплатити у термін відсотки за доларовими єврооблігаціями з терміном погашення у 2024 році. Фактично це буде вже другий дефолт після російської залізниці.
 • Європейська комісія додала 21 російську авіакомпанію до списку перевізників, яким заборонено працювати на території блоку, оскільки вони не відповідають міжнародним стандартам безпеки.
 • Поліцейське відомство ЄС оголосило про початок з 11 квітня загальноєвропейської операції під назвою “Оскар”. Європол займеться розслідуваннями щодо активів фізичних та юридичних осіб, які потрапили під санкції, та випадків обходу обмежень, накладених на росію через війну в Україні.

 • П’ятий пакет санкцій Євросоюзу вводить обмеження на використання росіянами криптокогаманців — в юрисдикціях ЄС та Швейцарії на них може бути не більше €10 тис.
 • Європейський союз запровадив санкції на постачання в московію обладнання для переробки нафти та зрідження природного газу (ЗПГ, LNG).
 • Канада вводить санкції проти 33 підприємств російського оборонного сектора
 • У Варшаві вилучили російську нерухомість на вулиці Собеського. Будівля була закріплена за посольством росії, проте вона не використовувалася за призначенням і була занедбана. Житловий комплекс призначався для радянських дипломатів. Швидше за все після ремонту туди поселять біженців з України.
 • Російські експортери не можуть продати необхідні 80% валютних надходжень і закликають ЦБР знизити цей поріг. Справа не тільки в низькому попиті з боку імпортерів, але й у скиданні валюти ВТБ і Сбєрбанком, які потрапили під санкції.
 • Італія конфіскувала віллу, яка належить російському олігарху Мазепіну і його сину — Reuters. Нерухомість розташована на півночі острова Сардинія та коштує більше $100 млн

 

 • Celonis зупинили новий та існуючий бізнес у росії. Компанія вже зібрала 250 000 доларів для гуманітарних організацій, а також підтримує біженців.
 • JetBrains s.r.o. припинила діяльність у росії. Міжнародна компанія, яка оцінює інструменти розробки для Java, Kotlin, C#, F#, C++, Ruby, Python, PHP, JavaScript та багатьох інших, призупинила продажі, дослідження та розробку в росії на невизначений термін. Зупинка продажу стосується також білоруського ринку.
 • eBay Inc.припинила доставку до росії. Компанія зі США, що надає послуги в галузях інтернет-аукціонів та інтернет-крамниць, призупинила доставку товарів російським покупцям.

 • ICEYE не надає супутникові знімки або інформацію росії чи іншим санкційованим країнам/організаціям.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”