За кордоном

У США запропонували ставку світового податку на прибуток корпорацій не менше ніж 15%

21 травня 2021, 17:51Новини137

У відомстві вказали, що світовий податок на корпорації наразі встановлений практично на нульовому рівні, а корпоративні податки знижуються.

  • Посилання скопійованоlink copied

США запропонували ввести світовий податок на прибуток корпорацій зі ставкою не менше ніж 15% і можливістю збільшити її надалі. Пропозицію зробив американський Мінфін на перемовинах з міжнародної податкової архітектури, організованої G20 й Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), повідомляє Forbes, зазначає Investory News.

«Міністерство запропонувало координаційній групі ОЕСР і G20, щоб глобальна мінімальна податкова ставка була мінімум 15%. Міністерство наголосило, 15% — це мінімальний рівень і що потрібно продовжувати амбітні дискусії, аби підняти цю ставку вище», — йдеться у повідомленні на сайті Мінфіну США.

У відомстві вказали, що світовий податок на корпорації наразі встановлений практично на нульовому рівні, а корпоративні податки знижуються. Тим самим, як зазначається, підриваються можливості США та інших країн збирати податки, які потрібні «для критично важливих інвестицій».

«Глобальна мінімальна ставка корпоративного податку забезпечить процвітання світової економіки на основі більш рівних умов оподаткування транснаціональних корпорацій і стимулюватиме інновації, зростання та процвітання, одночасно підвищуючи справедливість для середнього класу й трудящих», — стверджується в повідомленні.

Так, Мінфін зазначив, що його пропозиція була прийнята позитивно, а у справі встановлення світового податку на прибутки корпорацій досягнуто «безпрецедентного прогресу». У повідомленні вказується на необхідність «покласти край тиску корпоративної податкової конкуренції та ерозії корпоративної податкової бази».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?