У Нацрегуляторі розповіли, чому не контролюють тарифи на природний газ населенню

14 травня 2021, 14:15Новини488

Этот материал также доступен на русском

У Нацкомісії з держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розповіли, чому не можуть затверджувати тарифи, за якими постачальники реалізують природний газ населенню.

  • Посилання скопійованоlink copied

У Нацкомісії з держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розповіли, чому не можуть затверджувати тарифи, за якими постачальники реалізують природний газ населенню. Водночас споживачі мають право звертатися до НКРЕКП у разі конфлікту із газопостачальником, – пише Україна Комунальна.

У відомстві зазначають, що ціна на “блакитне паливо” формується ринково залежно від попиту і пропозиції, а також відповідно до вартості ресурсу та світових коливань. Постачальники самі обирають бізнес-модель, з яких джерел купувати паливо: на біржі, на європейських хабах чи на внутрішньому ринку. Річні тарифи на газ покликані захистити споживачів від сезонних коливань вартості, наголошують у Нацкомісії.

Раніше Нацкомісія з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила річні тарифи на “блакитне паливо” для українців. Річна вартість газу введена за замовчуванням з 1 травня поточного року і діятиме тариф дo 30 квітня 2022-го. Упродовж poку вони сплачуватимуть за паливо фіксовану ціну, яку пропонуватимуть постачальники.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня 2021 року можуть довільно відключати подачу газу в разі відсутності наявності спеціальних лічильників в будинках українців.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення