Проблемні борги

У Долинській ОТГ вчителі погрожують страйком через невиплату зарплати

20 серпня 2021, 18:02Новини598

Этот материал также доступен на русском

У м. Долина на Прикарпатті відбулося засідання позачергової 13 сесії міської ради.

  • Посилання скопійованоlink copied

У м. Долина на Прикарпатті відбулося засідання позачергової 13 сесії міської ради, на якому були присутні, зокрема, освітяни, яким держава не виплатила зарплати, відпускні та оздоровчі.

Про це інформує Калуш ФМ, зазначає GalInfo.

За словами депутата міської ради, голови Долинської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Івана Мельника, ситуація з боргом виникла через неправильний підхід центральних органів влади, тому діяти потрібно радикально.

«За 1,5 тижні ми вже вчетверте збираємось з цього приводу, але результатів поки не бачу. Ми всі звертаємось, а нас не слухають. Оскільки нашу заборгованість не мають наміру компенсувати, чи погашати, ми всі готові до радикальних кроків: від блокування руху на центральних дорогах – до загального страйку», – сказав Іван Мельник.

За словами Віктора Кімаковича, позиція департаменту освіти й всієї ОДА в тому, що вчителям потрібно заплатити за вичитані години: «Ця ситуація зараз вже вийшла на пік, Ми аналізували причини та провели аудит. Причини мають дві складові. Перше – це дійсно те, що освітня формула не є досконала. І не тільки для Долинської ТГ, а для майже всіх територіальних громад. Голова ОДА також телефонувала міністру фінансів, який запевнив, що наближення буде. Крім цього, ми в кінці року будемо звертатись про перерозподіл освітньої субвенції. Але одразу говоримо, що це буде невелика частина від загальної заборгованості. А всю іншу заборгованість повинна покрити громада».

Освітяни заявили, що якщо до 31 серпня не буде розв’язано цю проблему, то вони обіцяють не вийти на роботу та оголосити страйк. Міський голова Іван Дирів терміново скликав засідання робочої групи з метою розв’язання проблеми освітянських зарплат.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?