Колізії та конфлікти

Що не так з функціями тимчасового приватного виконавця? – законодавчі розбіжності

1 квітня 2021, 13:08Новини380

Этот материал также доступен на русском

Тимчасовий приватний виконавець повинен мати право закінчувати провадження, знімати арешти, і залишатися “постійним”, якщо цього захоче стягувач.

  • Посилання скопійованоlink copied

“Коли Мін’юст припиняє діяльність приватного виконавця, на його “місце” призначають тимчасового приватного виконавця. Сторони виконавчого провадження та навіть не всі мої колеги знають, що “тимчасовий” не наділений повноваженнями щодо виконання виконавчих проваджень, які були на “припиненому” виконавцеві. Він має право лише зупинити ті провадження, допоки стягувач сам не визначить, хто буде далі займатися його справою. Також “тимчасовий” може передати всі документи “припиненого” приватного виконавця у держархів”, – тлумачить законодавство на своїй сторінці у мережі Фейсбук Голова Асоціації приватних виконавців Віталій Чепурний.

За словами експерта, у цьому контексті виникає щонайменше два проблемних питання, які треба врегулювати на законодавчому рівні.

Так, у нормах законів є неузгодженість щодо зупинення “тимчасовим” приватним виконавцем виконавчих проваджень.

“Закон України “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів” каже, що припинення діяльності виконавця є підставою для зупинення виконавчих проваджень. Закон України “Про виконавче провадження” каже, що підстав для зупинення немає. На засіданнях робочої групи при комітеті ВРУ з питань правової політики Асоціація приватних виконавців України вкаже на цю розбіжність, і впевнений, що ми це врегулюємо”, – зазначає очільник Асоціації.

Пан Чепурний переконаний, що тимчасовий приватний виконавець повинен мати право закінчувати провадження, знімати арешти, і залишитися “постійним”, якщо цього захоче стягувач.

Справа у тому, що у провадженнях “припиненого” приватного виконавця можуть бути боржники, які вже виконали всі боргові зобов’язання. За логікою виконавець має закрити виконавче провадження та зняти арешти з рахунків, що автоматично прибере людину з Єдиного реєстру боржників.

“Зараз же доходимо до абсурду: провадження, яке фактично виконане, й кошти по якому вже знаходяться на рахунку “припиненого” приватного виконавця, не можна закрити, поки “тимчасовий” не передасть провадження тому, кого визначить стягувач. А якщо стягувач не визначить — тоді провадження повертається без виконання і людина, яка сплатила всі борги, все одно залишається у Реєстрі боржників. І навіть якщо стягувач все ж передасть виконавче провадження іншому виконавцеві, у провадження буде новий номер. Так, по новому номеру провадження з реєстру заберуть, але ж старий залишиться. Переконаний, що якщо ці норми врегулювати — користь буде для всіх сторін виконавчого провадження”, – резюмує Віталій Чепурний.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»