ПриватБанк незабаром буде продано

19 квітня 2021, 13:03Новини748

Этот материал также доступен на русском

В грудні 2016-го держава націоналізувала ПриватБанк – найбільший приватний банк України. Для його підтримки держава витратила сумарно 155,3 млрд грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Націоналізований ПриватБанк готується до продажу. Про це заявив голова НБУ Кирило Шевченко в інтерв’ю Global Capital, – повідомляє Фінансовий клуб.

«Наш банківський сектор має значний потенціал для міжнародних інвесторів. Найближчим часом, ми сподіваємося, міжнародні банківські групи отримають частку в українських державних банках. За нашими планами, ПриватБанк,найбільший банківський актив України, незабаром буде виставлений на продаж», – заявив він.

ПриватБанк можуть купити іноземні гравці. «Ми віримо, що приватизація ПриватБанку, який утримує 20% українського банківського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, в тому числі з США та ЄС», – зазначив Кирило Шевченко.

В грудні 2016-го держава націоналізувала ПриватБанк – найбільший приватний банк України. Для його підтримки держава витратила сумарно 155,3 млрд грн у формі капіталізаційних процентних ОВДП.

Судове протистояння держави з його колишніми власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим триває донині.

В лютому 2018 року уряд оновив стратегію розвитку державних банків. В ній зазначалося, що в середині 2022-го Україна мала б продати 100% акцій ПриватБанку міжнародному інвестору. Але у вересні 2020 року уряд знову змінив стратегію. До кінця 2025 року «держава має на меті вийти з капіталу ПриватБанку», який «докладає зусиль та робить особливий акцент на важливості повернення коштів ексвласників».

Тоді ж уряд доручив банкам переглянути поточні стратегії. «Попередня версія стратегії має бути уточнена і деталізована із врахуванням змін, які відбулися на ринку за останні два роки. Крім того, у міру наближення цільової дати приватизації постають питання, пов’язані із тим, що саме треба зробити, щоб банк став більш привабливим для потенційного покупця», – розповідали FinClub в ПриватБанку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ